- Belgisch-Nederlandse studiedag over weekdieren (het Genootschap trad op als gastheer); - restauratie van het planetarium in het Zeeuws Museum; - gesprekken met Gedeputeerde Staten over aanpassing van de financiële facili teiten destijds verleend voor de Encyclopedie van Zeeland; - dank aan ir C.J. Soeters voor zijn vele werk voor de Zelandia Illustrata en de handschriften van het Genootschap; Werkgroepen en commissies De Werkgroep Historie en Archeologie meldt in haar jaarverslag dat het bestuur viermaal bijeenkwam en dat de periodiek Nehalennia eveneens viermaal ver scheen, terwijl aan een verbeterde uitgave van deze periodiek wordt gewerkt. De Werkgroep heeft 775 leden en heeft in 1987 haar derde historische studiedag gewijd aan het thema 'Bouwen in het verleden', bij wijze van vooraankondiging van de uitgave van het handschrift 'Testament van Adriaan Bommenee', waar voor reeds verscheidene financiële bijdragen in het vooruitzicht zijn gesteld en dat zal verschijnen in de reeks Werken van het Genootschap. Na het geslaagde 'huisnamen-project' in Middelburg, enige jaren geleden vol tooid, wordt thans in samenwerking met het Gemeentearchief Veere een derge lijk project in die stad, doch van bredere opzet, ter hand genomen. De Werkgroep Geologie kan met haar 95 leden eveneens terugzien op een goed jaar. Twee excursies naar het buitenland werden georganiseerd en voorts een ten toonstelling speciaal voor de jeugd in Heinkenszand. De Studiedag 'Weekdie ren', in samenwerking met andere verenigingen georganiseerd, werd met een honderdtal belangstellenden een geslaagd gebeuren. Voorts werden in het kalen derjaar acht lezingen gehouden. De Werkgroep Theologie behandelde in het seizoen 1987-1988 als centraal thema de Godsvoorstelling, waarbij dit onderwerp aan de hand van een drietal inleidin gen vanuit verschillende invalshoeken werd belicht door achtereenvolgens prof. dr Smits, drs Loose en prof. dr Lindijer in de maanden oktober, januari en april. De Juridische Werkgroep organiseerde een aantal lezingen, de Werkgroep Mu ziek een aantal concertenwaarover de verslagen nadere informatie verschaffen De Commissie Universitaire Contacten onderhield contacten met de universitei ten van Rotterdam, Wageningen en 'over de grens' met die van Gent. In het voor gaande werden reeds de drie geslaagde bijeenkomsten vermeld. De Commissie tot Redactie van het Archief en de Werken bereidde de uitgave van Archief 1987 voor. Dit zal de voordrachten van het GeWiNa-congres in 1986 be vatten, maar zal door omstandigheden eerst in 1988 kunnen verschijnen. Verder verzorgde de Redactie in samenwerking met de commissie voor de Zelandia Il lustrata ook de reeds genoemde heruitgaven van prenten. Van de werkzaamheden van de Commissie voor de Verzamelingen wordt zoals gebruikelijk afzonderlijk verslag gedaan door de hoofdconservator. J.A.Heyse, secretaris IX

Archief | 1988 | | pagina 11