24. Medaillon met portretten van de kinderen van Gerardus Jacobus Ackermans Sara Petronella van Rosenthal. 25. Silhouet ds B. van der Feen, echtgenoot Johanna Catharina Ackermans. 26. Mr P.J. van der Feen sr, zoon van voorgaanden, foto in ivoren garnituur. 27. Drs P.J. van der Feen jr (1896-1987) ca 1899, foto. 28. Dezelfde, met zijn moeder, ca 1902, foto in mahonie lijst. 29. Dezelfde, ca 1914, foto. 30. Dezelfde, ca 1917, fotoreproductie naar tekening door M.Elout- Drabbe. 31. Dezelfde, ca 1930, foto. 32. Wilhelmina Johanna Luteijn (1796-1846), echtgenote J. Egberts Risseeuw. b. Overige schilderijen en tekening 33. Meisje in Walcherse klederdracht met hoofdnaald, schilderij door Martina Geertruida Ackermans, ca 1830. 34. Zeilschepen op de Zeeuwse stromen, schilderij door J.F. Schütz. 35. Zeilschip en roeiboot, door dezelfde. 36. Zeilschip in de Zandkreek, schilderij door Louis Brom. 37. Villa 'De Wael', woonhuis van de heer en mevrouw van der Feen te Dom burg. Thans mag ook worden bekendgemaakt dat de heer en mevrouw van der Feen reeds eerder de volgende voorwerpen aan het Genootschap hadden geschonken: 38. Twee antieke spiegels met vergulde lijst, afkomstig van het vroegere huis Balans E 111, ter plaatse waar thans de St Jorisstraat uitkomt, te Middel burg. 39. Een groot zilveren koelvat, op 25 juli 1806 door de afgetreden commissaris sen resp. weduwen van de overleden commissarissen van de Wisselbank te Middelburg geschonken aan Pieter Ackermans jr boekhouder van genoemde bank, met de wapens van de commissarissen: Van Citters, Van de Perre, De Haze Bomme en Macquet, vervaardigd door de Middelburgse zilversmid Werner Gericke. 40. Een zilveren schenkblad door Pieter Ackermans jr en zijn vrouw Johanna Catharina Geene ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijk geschonken aan hun zoon Pieter Jacobus Ackermans, vervaardigd door Johan Werner Ge ricke in 1801 Deze omvangrijke schenkingen stemmen tot grote erkentelijkheid, die mede tot uitdrukking wordt gebracht met afbeelding van een aantal voorwerpen in een fo tokatern bij dit verslag. Om redenen van conservatie zijn de nummers 2, 19-21,25-31 en 37 geplaatst in de Zelandia Illustrate! Munten en penningen De conservator drs C.J.F. Klaassen bericht het volgende: Doordat het Zeeuws Museum de hulp en assistentie inriep van het Koninklijk Penningkabinet, eerst in 's-Gravenhage, nu in Leiden gevestigd, kwam er een opening in de gang van zaken met betrekking tot de inventarisatie en taxatie van het Genootschapsbezit aan munten en penningen. Aangezien het Koninklijk Pen ningkabinet geen mogelijkheid zag de collectie ter plaatse in het Zeeuws Museum XII

Archief | 1988 | | pagina 22