te inventariseren werd de suggestie gedaan om de collectie ten behoeve van de in ventarisatie in gedeelten naar Leiden over te brengen. Voor deze werkzaamheden heeft het K.P.K. echter alleen de eerste zaterdag van de maand gelegenheid. Ettelijke malen vielen deze zaterdagopenstellingen sa men met feestdagen, zodat alleen die van juni, juli, augustus en november be schikbaar bleven. De eerste 321 munten werden toen beschreven, gewogen en genummerd. Op verzoek van de heer Jacobi werd een gesloten eindnummer-sys- teem gehanteerd. Mijn persoonlijke wens is om een open eindnummer-systeem te hanteren, in verband met de toekomstige uitbreiding van de collectie. Dit kan echter later worden geëffectueerd, als de gehele collectie kan worden overzien; thans is dit niet mogelijk bij gebrek aan een inventaris. Aanvankelijk hadden het Museum en het K.P.K. bezwaren tegen nummering op het muntkaartje. Later is echter in overleg met de heer Jacobi overeengekomen op de muntkaartjes de gewichtsbepaling en de nummering te vermelden, aange zien dit voor een behoorlijke administratie een absoluut vereiste is. Het bezit van het Genootschap aan munten en penningen zal nu in eerste instantie worden beschreven ten behoeve van een inventaris te hechten aan de nog te reali seren bruikleenovereenkomst, die nog door mij zal worden beoordeeld op zijn bruikbaarheid met betrekking tot de uiterst kostbare collectie munten en pennin gen van het Genootschap. Diverse inlichtingen konden worden gegeven aan leden, betreffende in hun bezit zijnde munten en penningen. In het jaarverslag 1988 zullen nog diverse munten worden beschreven die op grond van het overzicht bij het jaarverslag over 1986 in de collectie passen en der halve als aanwinst kunnen worden opgenomen. Zelandia Illustrata De conservator dr P. Scherft bericht als volgt: Het bestuur van het Genootschap benoemde, op voordracht van de beheerscom missie van de Zelandia Illustrata, een tweede subconservator in de persoon van mw drs I.H. Vogel-Wessels Boer. Daarmee ging een lang gekoesterde wens in vervulling: het conservatorenteam in een samenstelling te brengen, waarin de ve lerlei aspecten zich spiegelen, die het beheer van een historisch-topografische at las eigen zijnNaast de materiële verzorging - vooral de taak van het Rijksarchief - treden daarbij historische, aesthetische en algemeen-culturele waarden het meest op de voorgrond. Met tevredenheid mag geconstateerd worden dat de sa menwerking zowel onderling als met de ambtenaren van het Rijksarchief uitste kend is. De beheerscommissie had overwogen dit jaar een tentoonstelling in te richten rondom Goliath's plattegrond van Middelburg, die door het Genootschap in fac simile zou worden gepubliceerd. Deze uitgave kwam tot stand, maar de tentoon stelling kon niet doorgaan omdat in verband met het Zeeuwse VOC-festival geen zaal beschikbaar was. Daarop werd besloten de Goliath-plattegrond te incorpore ren in de tentoonstelling over Zeeuwen en de VOC, gehouden in de Zeeuwse Bi bliotheek te Middelburg. Ook al was het fraaie stuk daar zeker op zijn plaats, de facsimile-uitgave trok zodoende minder aandacht dan zij verdiende en op een speciale tentoonstelling ook zeker gekregen zou hebben. De beheerscommissie beraadt zich daarom over de vraag, hoe alsnog daarin te voorzien. Behalve in de Zeeuwse Bibliotheek waren afbeeldingen uit de Zelandia Illustrata XIII

Archief | 1988 | | pagina 23