versierd: twee met vingernagelindrukken op de rand en één met indrukken aan de buitenzijde. De versiering bestaat uit nagel-, lijn- en kamversiering. Op merkelijk is de plastische versiering (nr. 7) en de versiering d.m.v. een gol vende diepe polijstgroef (nr. 6). 13. a) Haamstede-Brabers (tabel 7; fig. 17); 42E 042.28/411.92. c) OpgravingROB 1956-1957. Mogelijk zal blijken bij de uitwerking van de op graving dat bepaalde sporen tot de hier besproken periode kunnen worden ge rekend. Enkele huisplattegronden dateren uit de Romeinse Tijd. d) Aardewerk, fragment van een glazen armband (opaak donker paars glas met gele zigzagversiering; type Haevemick 3b). e) Humeus bewoningsniveau op stuifzand. Het aardewerk uit de Ijzertijd is stra- tigrafisch in veel gevallen niet te scheiden van het materiaal uit de Romeinse Tijd. f) PDB Middelburg inv.nr. 861-866. Een selectie van het aardewerk is tentoon gesteld in het Gemeentemuseum in Aardenburg. g) CAA ROB 42E-88z. h) Trimpe Burger, 'Brabers bij Haamstede'; Van Rummelen, 'Toelichtingen geologische kaart Schouwen-Duiveland', 61-62 en foto 4. i) Aardewerkbeschrijving. Algemeen Het aardewerk is met potgruis verschraald. De magering is goed zichtbaar en in veel gevallen rood van kleur. Het oppervlak is nogal verweerd waardoor in de tabel de verhouding gepolijst/glad'beïnvloed kan zijn. Vormen Uitsluitend drieledige profielen. Steile schouders met een vlakkere stand (categorie 3; 38% en categorie 2; 5%). De halshoogte overschrijdt de 2,5 cm niet. De hoogte van de schouders ligt tussen 2-5 cm met uitzondering van de pot met bolle vlakke schouder. Bodems De bodems zijn zonder uitzondering vlak. Van de 5 exemplaren waarvan de diameter kon worden bepaald, loopt deze uiteen van 7 tot 16 cm (gemiddeld 11.2 cm). Opmerkelijk is in een geval de versiering op de over gang van bodem naar buik. Randafwerking De randen zijn rond of enigszins plat afgewerkt. De rand versiering bevindt zich overwegend aan de buitenzijde ('golfranden'). Een van de randen draagt zowel aan de buiten als aan de binnenzijde vingernage lindrukken. Oppervlaktebehandeling Geen bijzonderheden. Bijzonderheden Een rond bijgewerkt wandfragment (niet afgebeeld, doorsnede 2,5 cm); een fragment van een aardewerken plaat met gaten en ten slotte een dikwandig zachtgebakken randfragment (wanddikte 15 mm, pot- gruisverschraling?). 14. a) Haamstede-Westerenban42E 037/412 c) Oppervlaktevondsten door J.A. Hubregtse in uitgestoven duinpannen over een reeks van jaren. d) Aardewerk. e) Bewoningsniveau('s) in Oud Duinzand. f) PDB Middelburg inv.nrs. 867-880. 18

Archief | 1988 | | pagina 48