Overzicht van Je procesgang in civiele zaken Hof van Holland2" Rekesl om provisie van justitie I appointment appointement om te mosen procederen om niet te mogen procederen I deurwaarder gaat met het appointement mandement of venue-en-court) naar de gedaagde en dagvaardt deze tegen een bepaalde dag. a. beide partijen verschijnen op de dienende dag: eis van eiser I antwoord van gedaagde excepties (zie b.) verweer ten principale (inhoudelijk) repliek van eiser I dupliek van gedaagde I appointement clisposityj van gerecht: dit is een tussenvonnis waarin het gerecht bepaalt hoe er verder geprocedeerd moet worden; dit hangt af van de vraag of partijen het al dan niet eens zijn over de feiten en/of het toepasselijk recht appointement byfaicte contrarie, wanneer de verweerder leiten naar voren bracht die tegengesteld waren aan die van de eiser, waarna het Hof een enquête (onderzoek) instelde. Na hel onderzoek waarbij getuigen kunnen worden gehoord door de raadsleden, kunnen partijen nog reproches en sal- vatiën indienen (het wraken van bewijsstukken, getuigen of getuigenver klaringen); appointement by intend itwanneer de verweerder de gestelde feiten van de eiser ontkent, maar zelf geen andere feiten aandraagt. De rechter beveelt de eiser zijn eis schriftelijk te bewijzen; appointement by memorienwanneer de partijen geen feiten aanbrachten en de zaak op zuiver juridische punten moet worden beoordeeld. De rechter beveelt de partijen dat zij hun schriftelijke pleidooien memorienindienen, eventueel voorzien van bewijsstukken en getuigen; er zijn nog diverse andere mogelijkheden voor de rechters om in een ap pointement te bepalen. I tourneren (indienen) onder inventaris van alle processtukken (schrifturen) door partijen Jr rapportage door raadsheer-rapporteur in voltallig Hol; beslissing bij meerderheid 4

Archief | 2000 | | pagina 14