JAARVERSLAG OVER 1999 VAN DE SECRETARIS Bestuur In 1999 kwam het Genootschap na een woelige periode weer in rustiger vaarwa ter. In de algemene ledenvergadering van 22 januari 1999. die door interim-voor zitter mr. C. Kool werd geleid, werd de nieuwe bestuursstructuur aangenomen. Conform het voorstel van het rapport van de commissie van goede diensten werd er een klein bestuur van vijf personen benoemd (relatieve buitenstaanders), dat bestaat uit drs. NJ. Ginjaar-Maas (voorzitter), ing. E. Geluk (vice-voorzitter), mr. M.M.C. van de Kraats (secretaris), W.C. Allaart r.a. (thesaurier) en dr. j. Dekker (lid), dat met enthousiasme is begonnen. Verder werd besloten een Ge- nootschapsraad in te stellen, bestaande uit vertegenwoordigers van Werkgroepen en Commissies, eventueel aan te vullen met nog enkele leden. De Genootschapspenning werd uitgereikt aan de heer Heyse, die vijfjaar lang secretaris en tien jaar lang thesaurier is geweest, en zich daarnaast vele jaren de organisatie van de jaarlijkse excursie op zich heeft genomen. Een attentie werd overhandigd aan een van de medewerkers achter de schennen, C.J.G.Th.M. van Kempen, die zich onder meer inzet voor de boekverkoop en de Genootschaps agenda, en op wie altijd een beroep kan worden gedaan. Interim-voorzitter mr. C. Kool en interim-secretaris drs. A. Molendijk werden bijzonder bedankt voor het vele werk dat zij in een moeilijke periode hebben ver zet. Onze dank ging ook uit naar de commissie van goede diensten, wier taak in middels was beëindigd. In het verslagjaar heeft de nieuwe bestuursstructuur verder haar beslag gekre gen, de Genootschapsraad is ingesteld en er is aan een wijziging van de statuten gewerkt. De adviezen van de commissie van goede diensten zijn verder overge nomen. In de Genootschapsraad zijn benoemd drs. H. Plasse (voorzitter), drs. P.W. Sijnke (vice-voorzitter), drs. A. Molendijk (secretaris), mr. C.A. Meulen- dijk, drs. 1. Ooms-Siebenga, P.W. Moerdijk, H.W. Gobel, ir. CJ.M. van Unen, A.M. de Jong, P.J. Triou, dr. A.H.L. Huiskes, F.A.D. van Nieulande en drs. R.G.N. Guldenmund. De raad is tweemaal bijeen gekomen. De Statutencommis sie, die werd gevormd door drs. F. van der Doe. prof. dr. P.A. Henderikx, drs. A. Molendijk en mr. M.M.C. van de Kraats. en werd geadviseerd door mr. S. Bax, notaris, bereidde een wijziging van de statuten voor. die in de algemene ledenvergadering van december werd aangenomen. De Stichting Huize 's-Hertogenbosch heeft het gelijknamige pand aan de Ver eniging Hendrick de Keyser verkocht. De oplevering van het pand bracht het no dige werk met zich mee. onder meer omdat het huis leeg moest worden opgele verd. De haardplaat werd meeverkochl aan de Vereniging Hendrick de Keyser. terwijl de achttiende-eeuwse hallamp aan het Zeeuws Archief zal worden ge schonken, waar zij een plaats zal krijgen in het gerestaureerde Van de Perrehuis. De muziekinstrumenten en het boekenwinkcltje. die zich in huize 's-Hertogen bosch bevonden, moesten elders worden ondergebracht. Het oude gemeentehuis van Veere bood gastvrij onderdak aan de muziekinstrumenten. Voor het boeken- winkeltje werd een andere opzet gekozen. Een definitieve vestiging elders bleek op dit moment niet haalbaar. Er is voor gekozen de komende tijd de voorraad te verkopen bij bijzondere evenementen (boekenmarkten en dergelijke), en voorts een vaste presentatie bij de Middelburgse boekhandel De Drvkkery in te richten. 179

Archief | 2000 | | pagina 189