In het nieuwe onderkomen van het Zeeuws Archief aan het Hofplein is een werk ruimte voor de conservatoren beschikbaar gekomen. De aandacht van het bestuur ging ook uit naar de verzamelingen. Er werd een ad hoe commissie ingesteld die bestond uit drs. C.E. Zonnevylle-Heyning, dr. J. Dekker, drs. R.G.N. Guldenmund. drs. F. van der Doe en F.A.D. van Nieulande. Deze commissie adviseerde het bestuur om via een stappenplan de achterstand in de registratie op te lossen, en stelde voorts een beleidsplan voor aankopen en an dere zaken op. In 1999 is een begin gemaakt met gestructureerd beleid. De Werkgroepen en Commissies hebben vóór 1 september 1999 een begroting ingediend. Er is een nieuwe folder over hel Genootschap verschenen. De functie van hoofdconserva tor werd vervangen door een commissie van vijf, de zogenaamde Coördinatie commissie voor de Verzamelingen, waarin dezelfde leden zitting namen als in de bovengenoemde ad hoe commissie. Het bestuur vergaderde zeventien keer. De algemene ledenvergadering kwam drie keer bijeen: de uitgestelde najaarsvergadering van 1998 vond plaats op 21 januari 1999 en de algemene ledenvergaderingen van 1999 werden op 24 juni en 16 december 1999 gehouden. Op 16 december 1999 trad dr. J. Dekker af als bestuurslid, omdat zij haar werkzaamheden voor hel Genootschap niet meer goed kon combineren. De voor zitter bedankte haar voor haar werk. Drs. A.C. Meijer werd als haar opvolger in het bestuur benoemd. In de Genootschapsraad werden verder benoemd mr. U.T. Hoekstra, alsook prof. dr. P.A. Henderikx als opvolger van drs. R.G.N. Guldenmund. In de Agendacommissie en in de Commissie tot Redactie van Archief en Wer ken volgde drs. E.L. Wiers-Menschaar drs. Guldenmund op. Administratie De functie van administratrice werd vervuld door A.K. van Noppen. Het secreta riaat is als volgt bereikbaar: Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen. per adres Zeeuwse Bibliotheek. Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg. Te lefoonnummer: (0118) 65 43 47. Faxnummer: (0118) 65 44 39. Ve rtegen woord ig ing In de Zeeuwse Museumstichting bleven W. van Nassaii-Damen en L.R. Priester vertegenwoordigers van het Genootschap in het stichtingsbestuur. In het bestuur van de Stichting Omroep Zeeland werd het Genootschap verte genwoordigd door drs. R.L. Koops. In de Stichting Huize 's-Hertogenbosch hadden namens het Genootschap zit ting ing. J.I. de Regt (hij verliet het bestuur per 31 december 1999 wegens hel bereiken van de statutair toegestane leeftijd), F. Booij, W.A. Kooiman en ir. R. Westenburger. Voorts trad in oktober het huidige bestuur van het Genootschap tot het Stichtingsbestuur toe teneinde de liquidatie van de Stichting gemakkelijk te laten verlopen. Lidmaatschap Aan het begin van hel verslagjaar telde het Genootschap met inbegrip van huis- genoolleden 1439 leden. Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden 52 nieuwe leden benoemd. In 1999 ontvielen het Genootschap door overlijden ze- 180

Archief | 2000 | | pagina 190