ven leden, te weten W.L. Blindenbach. J.C. de Pagter, J.L.J.B. baron Sweerts de Landas, drs. A.G.U. Hildebrandt, dr. A. Kats, M. van Andel-Balfour van Burleigh en J.H. van Dam. Het lidmaatschap werd door 74 leden opgezegd. Aan het eind van het verslagjaar lelde het Genootschap 1410 leden, onder wie zestig huisge- nootleden. Gebeurtenissen en activiteiten De Genootschapscolleges 1998-1999 werden afgerond met een door L.C. de Broekert onder de titel 'Muziek, gisteren en vandaag' verzorgde reeks lezingen waar opnieuw grote belangstelling voor was. De jaarlijkse excursie op 24 april ging dit keer naai- Zierikzee en Dreischor. De deelnemers werden 's morgens op hel stadhuis in Zierikzee ontvangen, waar H. Uil en J.M. Moraal enkele korte lezingen hielden. Na een korte wandeling door de stad en een lunch werd het nieuwe streek- en landbouwmuseum Goe- manszorg te Dreischor bezocht. De Genootschapscolleges in het najaar werden verzorgd door prof. dr. J.W. de Vries (over de Nederlandse taal) en prof. dr. C.J.E. Schuurmans (over de invloed van de mens op het klimaat). Op 2 september overleed J.L.J.B. baron Sweerts de Landas, oud-voorzitter van het Genootschap, die van grote betekenis is geweest voor de vereniging. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Historie en Archeologie Het ledental van de Werkgroep Historie en Archeologie en de Zeeuwsche Veree- niging voor Dialectonderzoek gaf in 1999 een lichte stijging tot 857 leden te zien. Het bestuur kwam zesmaal bijeen ter bespreking van de activiteiten. De voorzitter, drs. F. van der Doe, werd op de algemene ledenvergadering van 22 november opgevolgd door R.J. Swiers, die tot waarnemend voorzitter werd be noemd. Ter verdere versterking van het bestuur werden W.B. van den Bout en drs. I.J. van Loo in het bestuur gekozen. De jaarlijkse excursie vond plaats op zaterdag 5 juni. Na een bezoek aan de kerk in Biervliet werd een kijkje genomen in het Tunnelinformatiecentrum bij Terneuzen. Het middaggedeelte werd gevuld door Adrie Oosterling met muziek, zang en declamaties in het dialect van Groede en een rondleiding door het Sluisse Belfort. Nehalenniahet bulletin van de Werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek, verscheen vier keer. Door bijzondere omstandigheden kon het themanummer, waarin de lezingen hadden moeten worden opgenomen die tij dens de twaalfde Historische Studiedag 'Landbouw in Zeeland' op 28 november waren gehouden, en dat tegelijkertijd met het winternummer van Nehalennia zou uitkomen, niet verschijnen. In de reeks Voordrachten lopend onderzoek werd drie keer aandacht geschon ken aan een onderzoek naar een aspect van de Zeeuwse geschiedenis. Achtereen volgens spraken A.M.M. van Haperen op 15 februari ('De historie van Walche- rens Noordrand door de bril van een ecoloog'), A. Mackor op 12 april ('De schilder Marinus als bankhouder in Reymerswale en beeldenstormer in Middel burg?') en H.J. Zuidervaart op 22 november ('Voltooid onderzoek of hoe een te- 181

Archief | 2000 | | pagina 191