omdat deze oplossing als een alternatief voor de aanleg van een tweede Maas vlakte wordt beschouwd. In juni besloot het kabinet dat er een tweede Maas vlakte zal worden aangelegd, terwijl de Zeeuwse havens de vrijheid krijgen om zich op eigen kracht verder te ontwikkelen. Deze koehandel leidt dus uiteindelijk tot een dubbel verlies: én een tweede Maasvlakte met de te verwachten achteruit gang van de duinen op Voorne én een verloren Kaloot. In samenwerking met de Malacologische Contactgroep Amsterdam en Om streken werd de bij de in 1995 verschenen publicatie Schelpenstmnd behorende fotoatlas uitgegeven. Dit is een eenvoudige beschrijving van de meest voorko mende schelpen van de Nederlandse en Vlaamse kust, die speciaal voor begin ners is bedoeld. Het blad Voluta van de Werkgroep verscheen tweemaal. Werkgroep Muziek De ledenvergadering van de Werkgroep Muziek werd op 5 juli gehouden. Het le dental van de Werkgroep bedroeg ongeveer 125. Het bestuur kwam vijfmaal bij een ter bespreking van de lopende bestuurszaken, waaronder de concerten en an dere activiteiten. De Werkgroep verhuisde naar het stadhuis te Veere, waar de instrumenten wer den ondergebracht. De volgende activiteiten werden georganiseerd. In februari-maart organiseerde de Werkgroep samen met de Zeeuwse Volksuniversiteit een cursus. Onderwerp van studie waren liederen van Robert Schumann op teksten van Heinrich Heine. Docent H. Pot van de zvu gaf uitleg over de tekst, terwijl S. Gunst op de vleugel liet horen hoe Schumann de muzikale component gestalte gaf. Er waren ruim twintig cursisten. De tenor Hans Zomer en de pianiste Marianne Boer brachten deze liederen op 16 april in huize 's-Hertogenbosch ten gehore. Op 23 april gaf het bekende ensemble Capella Pratensis onder leiding van dr. Rebecca Stewart een uitvoering van 'Een magische Mis van een Meester Musicus: Mis.sa Sancti facobi van Guillaume Dufay\ Het Koninklijk Conservatorium te Den Haag ver zorgde op 22 oktober een concert met Duitse Barokmuziek. Het programma ver meldde werken van Buxtehude, Telemann en J.S. Bach. Van Bach werd het Vijfde Brandenburgse concert uitgevoerd. De Gemeente Middelburg stelde hier voor de Burgerzaal ter beschikking. Het Pucinella-Ensemble gaf op 12 november in de Lutherse Kerk een concert met voornamelijk werken van Nederlandse com ponisten, zoals Pieler Bustijn, S. de Koninck, Cornelis Kist, J. Schop en graaf Unico van Wassenaar. Op 28 december was het 140 jaar geleden dat de Middel burgse componist G.H.G. von Brucken Fock werd geboren. Ter gelegenheid daarvan werden in Slot Ter Hooge werken van hem ten gehore gebracht. Uitvoe renden waren Ennegeer Stumphius, zang, en Rien Balkenende, piano. Dr. Albert Clement verzorgde een inleidend referaat over de componist in muziekhistori sche context. De bewoners van Slot Ter Hooge verleenden enthousiast hun me dewerking aan de voorbereiding en uitvoering van het concert. Voor alle uitvoeringen gold dat de bezoekers zeer tevreden waren over de kwaliteit van de uitvoering van de gebrachte muziek. Het bestuur van de Werk groep constateert met genoegen dat er in het algemeen goede belangstelling voor de concerten bestaat. 183

Archief | 2000 | | pagina 193