Werkgroep Theologie De Werkgroep Theologie organiseerde in het verslagjaar een drietal lezingen. Omdat het programma niet samenvalt met het burgerlijk jaar. werd in 1999 nog een inleiding gehouden over het centrale thema, scheppingstheologie. Deze inlei ding werd verzorgd door prof. dr. W. Derkse. Over het jaarthema voor het seizoen 1999-2000 (ethiek) werden twee lezingen gehouden. Op 2 november hield docent dr. P. Valkenberg een inleiding getiteld Wereldethiek, en op 1 december hield A. van Bommel, verbonden aan het Isla mitisch Centrum in Den Haag, een lezing naar aanleiding van de vraag: Kan de Islam een bijdrage leveren aan de totstandkoming van een communis opinio. Werkgroep Maatschappijwetenschappen De Werkgroep Maatschappijwetenschappen organiseerde in 1999 geen activitei ten. Werkgroep Kunstgeschieden is Het ledental van de Werkgroep Kunstgeschiedenis bleef in 1999 gelijk (154). Het bestuur kwam viermaal bijeen en hield zich naast het organiseren van de gebrui kelijke lezingen en een excursie bezig met pogingen om de projectgroep Atelier- bezoek alsnog leven in te blazen. Dit bleek in de loop van het jaar niet haalbaar te zijn. De projecigroep Claire Bonebakker zette haar werkzaamheden wel voort. j.B.G. Samsom trad na drie jaar uit het bestuur. Besloten werd zijn plaats voorlopig vacant te laten. Ook in de programmacommissie deden zich mutaties voor. J.B.G. Samsom, J. Roos en D. Pott Hofstede namen afscheid, terwijl drs. B.I. Sens en D. barones Sweerts de Landas-Sprenger tot de commissie toetraden. Commissie voor cle Verzamelingen Voor het verslag van de werkzaamheden van de Commissie voor de Verzamelin gen zij verwezen naar het hieronder opgenomen jaarverslag over 1999 van de waarnemend hoofdconservatoren Commissie tot Redactie van Archief en Werken Het jaarboek Archief 1999 verscheen in december 1999. Het eerste exemplaar werd tijdens de algemene ledenvergadering van 16 december aan de voorzitter van het Genootschap overhandigd. A cti viteitencommissie De Activiteitencommissie kwam in het verslagjaar vijf keer voltallig bijeen om de Genootschapscolleges voor 2000 en 2001 voor te bereiden. Ook de organisa tie van de voorjaarsexcursie behoorde tot de taken van de Activiteitencommissie. Commissie tot Redactie van het Tijdschrift Zeeland In de achtste jaargang van het tijdschrift Zeeland verschenen vier nummers. Evenals in 1998 was een daarvan een themanummer. Dit jaar werd in het maart nummer onder de titel 'Delta in beweging' de aandacht gericht op het water- en kustbeheer in de provincie Zeeland. Deskundigen van Rijkswaterstaat werd de gelegenheid geboden nieuwe denkbeelden over water- en kustbeheer, de Zeeuwse Delta, het binnenwater en het landschap toe te lichten. Daarmee werd ingespeeld op het actuele maatschappelijk debat. 184

Archief | 2000 | | pagina 194