lukkig met deze ingreep. Het bestuur werd geadviseerd akkoord te gaan met de voorgestelde ingrepen, met de kanttekening dat wij niet hechten aan handhaving van de huidige vorm van de drinkput. Munten en Penningen De conservator drs. C.J.F. Klaassen bericht als volgt: De directie van hel Zeeuws Museum, die de numismatische verzameling in bruikleen heeft van het Genootschap, heeft in de jaren zestig een collectie mun ten ter determinatie naar het Koninklijk Penningkabinet in Den Haag gestuurd. De muntvondsten van Hubregtse uit Burgh, die ons in 1940 zijn gelegateerd, zijn voortreffelijk beschreven door conservator J. Borghouts, zoals bleek uit een re constructie van de aantekeningen die Hubregtse het Genootschap heeft nagela ten. Deze munten waren niet terug te vinden in de laden met munten die op Schouwen zijn aangetroffen. Dit raadsel werd opgelost na de verhuizing van hel Penningkabinet uit Den Haag naar Leiden. In een van de kluizen werd na herin ventarisatie een couvert met niet-geïdentificeerde munten gevonden. In vroege correspondentie van het Zeeuws Museum is een brief opgedoken met de mede deling dat 'nog niet alle munten van de gezonden tachtig munten terug ontvan gen waren en dat zij dit daarom nog niet aan het Bestuur van het Zeeuwsch Ge nootschap heeft medegedeeld". Uit archiefgegevens bleek dat het Genootschap eigenaar van deze munten was; op enkele muntkartons stond zelfs een plaatsingsnummer van de hand van Marie G.A. de Man. 33 Middeleeuwse munten zijn in 1999 teruggekeerd in onze col lectie. Een gezamenlijk project om de munten van Schouwen in de landelijke vondstcatalogus in te voeren is niet meer voltooid. De sceatta's en zilveren mero- vingische deniers van Walcheren en de collectie-Hubregtse uit die tijd worden gepubliceerd in het te verschijnen vondstenboek van Zeeland - tevens catalogus van de verzameling - dat thans zijn voltooiing nadert. Het indertijd door het Zeeuws Museum uitgeleende register van Hubregtse van de op Schouwen gevon den munten is nog steeds niet getraceerd. Hoge prijzen, vaak een veelvoud van de taxatiewaarde van numismatisch ma teriaal, deed ons bij veilingen achter het net vissen bij een bod op twee gildepen- ningen. Enkele munten zijn door de conservator privé aangekocht ten behoeve van de collectie maar nog niet overgedragen en opgenomen in de collectie we gens gebrek aan middelen van het Genootschap. Ad hoe aankopen zijn beter te overzien dan veilingen, wat onze zeer bekwame conservator Marie G.A. de Man in het interbellum ook al doorhad. Ten behoeve van een archeologische tentoonstelling in het Musée Archéologiz que te Namen (La Meuse Mérovingienne de Verdun a Maastricht ve - vitte siècles) werden enige tremissen uit de omgeving van Namen uitgeleend. In 2001 komt deze reizende tentoonstelling in Maastricht. Een gildepenning van het Sint- Sebastiaansschuttersgilde in Middelburg werd ter duplicering aan de Confrérie van Sint Sebastiaan uitgeleend. Er is een eerste onderzoek verricht naar het digitaal vastleggen van de verza meling door middel van digitale fotoregistratie. Historisch-topografische atlas Zelandia Illustrata De conservatoren drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en drs. P.J. Smallegange berich ten als volgt: 195

Archief | 2000 | | pagina 205