DE AUTEURS Betty Blikman-Ruiterkamp (1947) verdiept zich sinds 1982 in de streekgeschiedenis van Schouwen-Duiveland. Zij publiceerde onder andere in de Kroniek van het land van de zeemeermin, Schouwen-Duiveland en het Mededelingenblad van Stad en Lande. Yolande E. Kortlever (1959) studeerde geschiedenis en Engels aan de Vrije Leergangen van de Vrije Universiteit en middeleeuwse geschiedenis aan de Universiteit van Amster dam. Zij vervolgde haar studie aan de Hogere Archiefschool te Den Haag. Momenteel werkt zij bij de Gemeentelijke Archiefdienst Bergen op Zoom. Yolande Kortlever is één van de auteurs van Geschiedenis van Nederland. Van prehistorie tot heden. (Baarn 2000. tweede dr.). Dr. H.T. Planteydt (1927) studeerde Geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden en behaalde zijn artsexamen in 1956 in Rotterdam. Zijn opleiding tot patholoog-anatoom kreeg hij in de Gemeenteziekenhuizen te Den Haag en aan de Leidse universiteit. In 1961 promoveerde hij op een proefschrift getiteld Maag en maagcarcinoom. In 1961 begon hij zijn werk als eerste en op dat moment enige patholoog-anatoom in de provincie Zeeland. Vanaf het begin van de jaren zestig raakte hij betrokken bij de asbestproblematiek. Thans is hij nog lid van hel Nederlandse Mesotheliomen Panel. Dr. T. Visser (1922) studeerde pedagogiek (onderwijskunde) aan de Universiteit Utrecht en promoveerde in 1995 op een proefschrift over de vernieuwing van het lager onderwijs in Zeeland in de eerste helft van de negentiende eeuw. 216

Archief | 2000 | | pagina 226