Pietje echter wel wat bezwaarlijk. Er zijn geen verdere brieven bewaard geble ven, maar het Haarlemse bevolkingsregister verstrekt enkele aanvullende gege vens. Het huwelijk met de schipper uit Hoorn gaat uiteindelijk niet door. Op 17 juni 1874 trouwt de inmiddels 34-jarige Pietje met de tien jaar jongere Jan Wil lem van Huizen uit Haarlem. Hij trekt bij haai' in en samen zetten zij hel bedrijf voort. Pietjes ex-schoonmoeder heeft zich dan waarschijnlijk ingekocht in het Hervormd Diaconiehuis in de Jansstraat. Pietje en Jan Willem krijgen in augustus 1875 een zoon, die de namen van zijn vader krijgt. Kort hierop krijgen zij nog twee zonen, Cornells Wilhelmus en Hendrikus Werardus. Begin 1878 maakt Jan Willem van Huizen de zware gang naar de ambtenaar van de burgerlijke stand te Haarlem om daar te melden dat 'op 15 januari 1878 des voormiddags is overle den Pieternella Katharina Willemse, 37 jaar, geboren te Tholen, vroeger gehuwd geweest met Johannis van den Boom. dochter van Ary Willemse en Elizabeth Koopman'. Graag wil ik verscheidene mensen bedanken, die mij behulpzaam zijn geweest bij de totstandkoming van dit artikel: in Tholen mevrouw J. Boomsluiter en de heer J.P.B. Zuurdeeg, in Goes de heer J. Oostdijk en in Zierikzee de studiezaal medewerkers mevrouw R. van Wijk, de heer L. Flikweert, de heer A. Pattenier en met name de heer S. den Haan. die mij indertijd opmerkzaam maakte op deze serie brieven. Ook mevrouw M.A. Besterveld-Vlaander, de kleindochter van Maatje Weijler wil ik hierbij dankzeggen. Noten I. Enkele gegevens uit deze brieven zijn ten behoeve van het histonsch-demografisch congres "Over Zeeuwse Mensen' op 20 maart 1998 gehouden te Middelburg door mij aan drs. H. Bras verstrekt. Zie hiervoor H. Bras, 'Wat of een dienstmeid een zwerveling is; geografische en sociale mobiliteit van dienstboden in Zeeland 1830-1930). In; Zeeland 7/3 1998) 9 1-104. Bronnen Gemeentearchief Amsterdam. Bevolkingsregister, geboorte-, huwelijks- en overlijdensakten. Gemeentearchief Zierikzee. Bevolkingsregister 1850-1862; familiearchief-Vlaander. Voor overige genealogische bronnen: zie bijlage. 30

Archief | 2000 | | pagina 40