de laaste keer ook opgegeven te hebben, dus wat er van is, weet ik niet. Ik hoop in de eerste brief de beste het te vernemen en dan het Thools nieuws van de ker mis. Ja beste vriendin, mijn hart trek zulke dagen het meeste, want dat eige dat fameljaare vindje hier niet. Ik heb dan hier ook Amsterdamshe kermis gehouden, maar dat was zo zaaij en zoo droog, dat kunt uw niet begrijpen en was genoeg te zien en veel te zien voor mij, maar al datgeene zou ik alles late gaan, wanneer ik een uurtje of 5 achtereen met een. ja gij weet wel wie, had door kunnen brengen. Maar helaas dat kan ik niet overdenken en zal mij maar vleijen op aldoor latei- tijd en mij maar tevreden achten met mijn beste Vader en Goede Zusters. Ik heb nogal een goede dienst getroffen en dat is veel waart. Dc Jufvrouw is vandaag uit eten met de kinderen en zeide 'Pietje, nu moet Gij uw Vader bij uw nemen om te eten en dan den gehelen dag en moet uw lekker melk koken van avond, dan heb gij een gezellige avond met uw beidjes'. En dat heb ik nu gedaan. Wij hebben nu gegeten en zitten op een kopie thee en onder de hand shrijf ik uw deze letteren. Dus nu kunt gij dat zoo wel met uw gedachten na gaan. hoe wij het hebben. Van daag 8 dagen ga ik uit en dat is van middag 1 uur tot 's avond 10 uuren en o dan kon ik dan eens maar naar 't ouwelanshe kermis gaan met jejui, dan zou ik nog wel eens vrolijk kunnen zijn maar o dat alles moet ik overeengaan en denken maar, het is mijn lot. En nu Maatje met deze gelegendheid van mijn Zuster zal ik uw mijn potret medegeven en geef uw dan uwe met haar mede, dat hun mij be looft heb, dan heb ik een goed aandenken en als uw dan met November het feest hebben, dan moet uw maar naar mijn potret na zien en denken gerust dat ik met mijn gedachten met hart en ziel daarin zouw wille deelen. Avijn, daar zal ik nog wel eens nader over shrijven en hoop nu maar spoedig tijding van uw terug en de kermis lol. O aanstaan dag wort het 4 jaar dat ik eens regt vrolijk heeft uitge weest en waar is nu die tijd. Shrijft mij eens hof Ragel geen kermis kom houden, dat zal wel zeker zijn. Nu, ik ben ook regt nieuwsgierig of zij er niet boos tegen Frederik over geweest is. want dat zal zij wel gehoord hebbe en dan haar vij andin. ja dat was geen balsem voor haar smart. Maar daar maal ik niet om. Wij hebben tog nog eens ferm geredeneert en dat wil men toh nog wel eens al weet men dat er toch niets aan te doen is. Nu in de hoop van spoedig tijding, zoo ga ik eindigen met uw broeder de hartelijke [groeten] gedaan te hebben, alsmede uw lieve Ouders en Meilje Telhuis en Meheer en blijve na Groele Uw opregte en Onveranderlijke Vriendin Pietje Willemse. Aju Brief 7 Amsterdam den 7 October 1862 Aachtingswaardige Vriendin Ik zal de pen eens voor uw opvatte om alle overwegingen uit de weg te maken. Vershenen zondag heb ik den eersten brief door mijn Zus van uw ontvangen en niet weinig teleurgestelt dat ik uw potret niet had medegekregen, maar door de verzekering in uw brief van toch spoedig te zullen krijgen, blijf ik toch altijd op hoop leven, want ik laat vooreer niet los. Gij heb hel mij belooft, dus laat hel nu bij de eerste gelegenheid de beste doen en stuurt het dan naar Zierikzee. naar Doortje, dat die het bij Gerrit brengt, dat is den Amsterdamshe beurtman en die spreek ik toch elke reis. Ik of vader zeker en dat gaat het ziekuurste. dus doe het 43

Archief | 2000 | | pagina 53