Dan doet zij niets als shreeuwen, dus zal haar nu maar aan de eene kant laten zui gen. Maar lieve Maatje. duizend maal denk ik, nu moesten zij mij eens zien zit ten met mijn kindje, gij zouw mij haast niet meer kennen, zoo ben ik afgevalle en dat komt meeste van de borst en dan van mijn inwendig pratizeeren (piekeren). O lieve Maatje, bij aangetrouwde moeder in huis is in Uing niet plazicrig. Maar wat moest ik doen, ik had eenmaal mijn zeiven vergeten en dat oogenblik is mijn grootste leed als ik daarover denk. Ik heb wel een Goede beste man, daar ik zeer veel van houw. Maar was het zoo niet geweest, ik had nog niet getrouwd voor dat zijn moeder dood was. Maar daar heeft hij het wel op aangelegen, want hij wou het maar gaarne en wat moest ik toen doen. Ik had plan nog gehad om naar Vlissengen te gaan en bij Nanus mijn kraam uit te leggen en dan weer gaan die nen. maar dat raade zij mij allemaal af en zijn moeder was toen zoo aardig en zoo lief, dat ik dacht, het zal wel gaan. Maar o neen, eigen haard is geld waart, maar hoe kom ik er uit. Mijn man is erg aan zijn Moeder gehecht, dat dit voor mijn slecht gaan zal. Dus lieve Maatje, mijn eenigste slroost is geduld en hoope dat God mij er in sterke moge, dat ik mijn lot geduldig drage. Maar O lieve vriendin, duizend maal denk ik aan uw. daar uw mij laast shreef dat uw van Piet af was, dat het vooruitzigt zoo naar was en bleef en dat is ook zoo. lieve Maatje. Maar neem het mij niet kwalijk, dat ik uw die raad geev, want geloof mij. het is van iemand die uw zielslief heef als vriendin, dat als uw weer met hem in kennis komen mogt, zeer voorzigtig te zijn want dan zien ze je op een slinshe manier te krijgen en een meisje is gouw verleid, want zoo is het mijn ook gegaan. Ik heb hem zoo menigmaal afgezegd en telkens kwam hij weerom en omdat ik liefde voor hem gevoelde, deed ik het weer en doende is Pietje netjes ingerekend en zoo zijn de jongens en niet een maaar allemaal. Maar God. hoop ik, zal uw daar voor bewaren en dat hij die kragt geef daar legen te strijden, want denk dan maar eens aan mijn, die openhartig en vertrouwelijk shijf. Want geloof mij mijn beste Vriendin, er is in de trouwdag zoo veel te voorzien. Ik zal niet zeggen het heeft ook veel liefst maar veel leed ook. Er gaat niets boven het jonge leven. Maar avijn. Dierbare vriendin, maar moedig voortgegaan en in die hoop dat God nog eens Geve dat ik uw eens personelijk kan spreken en ook uw lieve Ouders, doe hun de hartelijke van mij en moogt hel mij nog eens vergunt worde dat ik alle in gezond moogt weerzien dan zoude mij regt af oogst gelukkig gevoelle. Nu lieve Maatje, heb ik mijn hart eens lugl gegeven aan uw, want niemand kan ik vertrou welijker shrijven. Maar was uw nu maar bij mij, want mijn mans moeder is naar Zierikzee, daar is zij vandaan en had nog zoo een begeerte om daar nog eens naar toe te gaan en nu ben ik met mijn man alleenig. maar dat vind ik veel gelukkiger. Nu lieve Beste Maatje, nu hoop ik aan uw verlangen voldaan te hebben en hoop dat Gij mij lang wachten vergeven zal. want ik heb uw de Grondige Waarheid geshreven. Nu lieve Maatje, wensh ik uw heel veel plazier genoegen, maar hoop dat gij daar nog eens aan mij uw onvergetelijke vriendin denken /.al en blijve nu veele Groete, uw geliefde Vriendin P. van den Boom geb. Willemse Wees zoo Goed dit briefje moeder af te geven. Aju. 76

Archief | 2000 | | pagina 86