gaat trouwen en of Andries Hoopman nog getrouw met Marie van Dijk en vraag eens aan moeder of zij mij gansh vergeet, want ik hoor taal nog teken. Nu lieve Maatje, doel moeder, uw goede Ouders en Verdere kennis de hartelijke Groete van mijn man. daar ik de mijne nederig bij voege. Uw veel verschuldige Vriendin Pietje van den Boom geboren Willemse Hoe het maa Van der Stel het maakt of haar kindertje nog leven. Aju Brief 37 Haarlem den 28 Julij 1866 11867) Zeer geliefde Vriendin. Daar ik van de week uwe vriendelijke letteren ontvangen hebbende, zoo kan ik niet nalaten uw dezelve spoedig te beantwoorden. Het shrijven is maar net eene verloving want als men er toe zit gaat het gauw genoeg, maar uw heb mij toch deze keer ook zeer lang laten wachten. Maar ik dacht maar, gij zal wel eens shrij ven en ach als men dan een druke boel heb. daar men in zit, dan gaan de dagen als rook voorbij. Wij hebben het door Gods zegen zeer druk, nu de aardappelen zoo vooleut zijn en dan je huishouden er bij dat de dag is om eer men het weet en de lieve kleine Anemietje maakt het ook nogal druk, want nooit zoo een druk kind heb ik bijgewoond, als zij is. Zij loopt er een 3 maanden alleenig en gaat al school ook. want zij was alle oogenblikken voren en dan met de paarden! En nu ben ik gerust, zij is bij de schooljufvrouw daar mijn man nog school gegaan heeft en die is zoo goed voor haar van belangen. Hel is voor mij een groot gemak en als alles Goed afloop heeft zij in October er weer een Zus of een broertje bij. dus dan heb ik aan haar zooveel omkijken niet meer en dat zal mij weer maar erg uil de vuile (uit de drukteMaatje met de winter. Maar in de Vrede als hel nu maar een jongen is, het zijn de Vruchten van Huwelijk wat zal ik daar aan doen. Met moeder is het ook weer maar treurig gesteld hoor ik. Ach lieve Maatje, Gij moest toch eens naar haar toegaan voor mij en doe haar de hartelijke Groete eens van mij en mijn man en vertel haar eens dat Anemietje zoo lief word en dat ik haar zelf wel eens shrijven zou, maar in die ongelukkige posisie heeft zij er toch niets aan. Maar was ik niet bij mijn mans moeder, ik zou haar wel eens gaarne hier wille hebbe. maar dat is zoo een raar mensh, dat is zou toh geen genoegen met mijn moeder hebben kunnen en dus hel van zelf laten moet, dat mij wel eens hard valt. Hoe het met dat overshot van Kees is, of moeder dat gekregen of dat de armmeester dat heeft? Ik weet zoo nergens van, dat moet uw haar toh eens vragen, dat ik uw dat gevraagt heeft en dan mij dan toh eens shrijven, als het niet teveel gevergt is. Wat ons protet aangaat, dat belooft ik. Uw zal uw hebbe, maar daar ik nogal gesukkeld heb. is er niet nog van gekomen, maar uw krijg het toch. dat beloof ik. Uw en moeder ook een. Ik wou zoo gaarn mijn kind er bij hebben, maar zij is zoo razend druk zij zit niet stil. maar ik laat het toch doen en dan krijg uw er seker een van. Nu lieve Maatje, uw het een en ander zoo wat medegedeeld te hebben moet ik eindige met van ons alle de hartelijke Gedaan te hebben, vooral ook aan uw ouders en blijve met vele achting uw Ziels Vriendin. Pietje van den Boom geboren Willemse 80

Archief | 2000 | | pagina 90