Leen Jansen met Willem van Dullemen is bij mij geweest met Pisteren en riep geduhte over mijn zaakje (prees mijn zciak) dat wij in zaten en heef uw loch ze ker wel verteld dat heb ik hem wel 20 maal verzogt van bij uw thuis aan te gaan en zeggen hoe hij hel hier gevonden had. Zoo iets zou uw nu ook eens moeten kunnen doen. Brief 38 Haarlem den 15 October 1866 [1867] Zeer Geliefde Vriendin! Uwen brief in de beste Orde Ontvangen hebbende zoo heb ik Uw maar laten wachten, dat ik uw het nieuws shrijven kan en zoo moet ik uw dan in deze mel den, dat ik den 7 Ocober bevallen ben van 2 gezonde kinderen, een jongen en een meisje. Dus uw hoeft niet te vragen hoe druk het hier is, maar tot nog toe. lieve Maatje, is alles gezegend afgeloopen. Ik ben wel zeer zwak nog. maar heb volop te zuigen en het eten smakt mij zeer Goed. maar zwak lieve Maatje, dat kan ik uw niet zoo shrijven. Maar ik heb ook een zware post gehad. Het laaste kindje dachten zij niet anders of hel was om moeder en kind te doen, want mees ter moest er nog aan te pas komen. En ik voor mij dacht niet dat ik uw nog zoo zou kunnen shrijven, want zoo houd zal ik niet worden dat ik die oogenblikken vergeten zal, maar maar wat nu verdei- aangaat, hebt ik alle reden van dankbaar heid aan hem die mij in de uren der benaauwheid zoo trouw heeft bijgestaan en nu zullen wij ons bezwaar maar aan hem opdragen en zien te brengen, alhoewel het weer een heele drukte is voor mij zoo twee gelijk en wij hebben en drukke avare dus wij weten wel wat wij hebben te doen. Maar God geve dat wij ze nu maar behouden moge. Het zijn zulke lieve kindertjes. O lieve Maatje, hoe gaarne wou ik dat uw ze eens zag. Uw zou gerust niet denken dat het een tweeling was. Nu lieve Maatje, zegt hel mijn Goede kennisse eens hoe ik ingespanne ben. Wat heb ik die Maa van der Stel wel beklaagt en nu zit ik er zelf mee. Maar mijn kin deren zijn nu al meer mans als die van haar, toen ik bij uw. Dus lieve Maatje, ik ben er maar mee in mijn shik en dat ik zoo wel ben. Het is ook nog maar de ach- ste dag, maar ik wou u toch zelfs liefst shrijven en mijn man is druk met kool in maken, dus die Goede hals is ook al blij als hel avond is, tenminsten elf uren, want dan heeft hij eerst gedaan, want het is een drukke avere. Nu lieve Maatje wort ik moe en ga nu eindige met aan uwe lieve Ouders de hartelijke Groete te doen en blijve nu na vele Groete van mijn man en moeder, uw veel verpligtste Vriendin Pietje van de Boom, geboren Willemse De namen der kinderen zijn Kornelia Willemina en het jongetje Arie. naar mijn lieve vader. 81

Archief | 2000 | | pagina 91