194 PRIJSVRAGEN ook eenig voordeel daarvan belooven? Of moet hij veeleer vreezen het gevaar dat hij loopt, om telkens de grootste abuizen te begaan? Indiener S.A. de Moraaz (inv.nr. 98, nr. 55). Conceptprijsvraag 120 Eene anatomische en physiologische vergelijking van den mensch en eenige dieren onzes vaderlands. Indiener C. Ekama (inv.nr. 98, nr. 56). Conceptprijsvraag 121 Eene korte doch volledige theoretische astronomie waarin niet alleen de eigenlijk gezegde sterrekunde duidelijk wordt voorgedragen, maar waarin ook tevens worden opgegeven alle de formulen op welke de nieuwste thans voorhanden zijnde astrono mische tafels vervaardigd zijn. Indiener C. Ekama (inv.nr. 98, nr. 57). Conceptprijsvraag 122 Een volledig zamenstel der practische astronomie. Indiener C. Ekama (inv.nr. 98, nr. 58). Conceptprijsvraag 123 Eene Flora Zelandica indigena. Indiener C. Ekama (inv.nr. 98, nr. 59). Opmerkingen Zie prijsvraag 102 en 102b. Conceptprijsvraag 124 Welke is de verklaring, die men moet geven aan het lichten van het water in de Zeeuwsche stroomen, zodra het zelve bij den avond of in den nacht in beweeging wordt gebragt? Is dit verschijnsel in het algemeen aan het zeewater eigen? en kan de gevraagde verklaring ook ten dien opzichte algemeen gelden? Indiener C. Ekama (inv.nr. 98, nr. 60). Conceptprijsvraag 125 Er wordt vereischt eene oplossing van eenige bedenkingen, die zich in de oude Aard- rijks beschrijving van Palestina en de omliggende landen opdoen. Uit Gen. 32 en 33 blijkt, dat Jacob uit Paddan Aram naar Sichem in 't land Kanaan trekkende, wegens vrees voor zijn broeder Ezau boden naar 't gebergte Seir zond; dit gebergte wordt in de beste landkaarten ten zuiden van Kanaan geplaatst; was dit niet onvoorzichtig en onnodig, daar dit gebergte zeer ver van zijne reistogt verwijderd was, dus hij geen vrees voor zijn broeder behoefde te hebben, en hij eenige dagen zich op zijn weg moest ophouden, eer die boden terug kwamen? of zou men 't land der Edomieten wat digter bij 't gebergte van Gilead kunnen stellen? Indiener S. van Emdre (inv.nr. 98, nr. 61). Conceptprijsvraag 126 Leest men Gen. 50; hoe wonderlijk komt ons de reis van Joseph met 't lijk zijns vaders uit Egijpte naar Mamre en de spelonke Machpela voor, daar wij zien dat Joseph met

Archief | 2002 | | pagina 196