264 JAARVERSLAGEN 2001 de zestiende-eeuwse, in Tholen geboren componist Ghiselin Danckerts officieel aan het publiek gepresenteerd. Tijdens deze bijeenkomst werd het eerste exemplaar van EMZ V door de voorzitter van het Genootschap mevrouw dr. N.J. Ginjaar-Maas aangeboden aan de Commissaris van de Koningin te Zeeland drs. W.T. van Gel der. Dr. A.A. Clement verzorgde een korte inleiding over de reeks en dr. E. Jas gaf een referaat over de muziekhistorische betekenis van Ghiselin Danckerts. Omroep Zeeland wijdde aan deze avond een speciale televisie-uitzending. Radio 4 maakte eveneens opnamen en zond het concert een aantal weken later in zijn geheel uit. Al met al was het jaar 2001, met maar liefst zes geslaagde concerten, een vruchtbaar jaar voor de Werkgroep Muziek. Werkgroep Theologie Het seizoen 2000-2001 stond in het teken van: het christendom en de moderne wereld (postmodernisme). Op 25 januari 2001 werd een inleiding gehouden door dr. L. Witkamp, verbonden aan het Seminarie van de Hervormde kerk. In maart 2001 hield prof. dr. Hermann Haring, hoogleraar dogmatische theologie aan de Katholieke Universiteit Nijmegen een inleiding met als titel: 'De Schriften, - ziel van de theologie; Pleidooi voor een herontdekking van de bijbel'. Voor het seizoen 2001-2002 werd als thema gekozen: Spiritualiteit. Op 14 november vond de eerste lezing plaats van het seizoen 2001-2002. Prof. dr. J. ter Haar sprak over: 'De spiri tualiteit van de Islam en van de Soefi's in het bijzonder'. Werkgroep Kunstgeschiedenis De werkgroep heeft in 2002 vier lezingen georganiseerd. Met uitzondering van de oktoberlezing zijn deze steeds gehouden in de Schouwburg. In februari werd door mevrouw M. Leij dekker, beeldend kunstenaar, een lezing gehouden over haar eigen werk. De maartlezing werd verzorgd door mevrouw drs. B.I. Sens, het onderwerp was 'Architectuur en Stedenbouw in Zeeland van 1850-1945'. In oktober hebben de dames drs. C.E. Heyning en drs. B.I. Sens in het kader van het jaar van het interieur een lezing gegeven over de woonhuiscultuur in Zeeland. Deze lezing vond plaats in de Zeeuwse Bibliotheek in verband met een tentoonstelling van aquarellen van mevr. E van Lynden. De novemberlezing werd verzorgd door de heer G. Wisse. Hij gaf een uiteenzetting over de populariteit van het behangpapier door de eeuwen heen. De algemene ledenvergadering vond op 19 april plaats. Na deze vergadering hield drs. T. van Gent een lezing over oude schoolplaten. De werkgroep 'Claire Bonebakker' heeft de werkzaamheden in het verslagjaar voortgezet evenals de werkgroep die ten doel heeft de kennis over de genootschapscollectie te vergroten. In het verslagjaar was het helaas niet mogelijk een themamiddag te organiseren. Op bestuurlijk gebied vonden de volgende mutaties plaats. Drs. P.W. Sijnke trad in april af als voorzitter en verliet tevens het bestuur. Mevrouw M.C. van den Tempel-Penning was bereid de functie van voorzitter voor een jaar op zich te nemen. Mevrouw M. Leijdekker trad als gewoon lid tot het bestuur toe. Het bestuur kwam in het verslagjaar vier maal bijeen. In verband met de viering van het tweede lustrum v/an de werkgroep in 2002 werd een lustrumcommissie geïnstalleerd, bestaande uit mevrouw mr. L. Vermeer en de heren drs. W.H.P. Scholten en drs. P.W. Sijnke. De werkgroep telde eind 2001 139 leden. Er werden twee nieuwe leden verwelkomd en er waren zeven opzeggingen. De contributie bedroeg 25.

Archief | 2002 | | pagina 266