268 JAARVERSLAGEN 2001 de Coördinatiecommissie. De voor- en najaarsvergaderingen van de conservatoren vonden in april en november plaats. De steeds voortdurende sluiting van het Zeeuws Museum baarde de Coördinatiecommissie zorgen en zij adviseerde het bestuur aan te dringen op de benoeming van een interim-directeur en een zo spoedig mogelijke, desnoods gedeeltelijke, heropening. Op 5 september vond een presentatie plaats voor de leden van de Provinciale Staten. Voorafgaand hieraan werd gedurende en kele weken een aantal objecten uit de verzamelingen in verschillende ruimten van het Provinciehuis getoond. Mevrouw drs. C.E. Heyning hield een korte voordracht over de verzamelingen van het Genootschap en pleitte daarbij voor een cultuur historisch gericht Zeeuws Museum. Op de ledenvergadering van het Genootschap in december werd de op verzoek van het bestuur door de Coördinatiecommissie opgestelde Beleidsnotitie Verzamelingen aangenomen. Het toekomstig beleid ten aanzien van behoud, verwerving, beheer en benutting zal gestalte krijgen volgens de uitgangspunten die in deze nota staan omschreven. Dit betekent vooral een streven naar systematische registratie en inventarisatie van alle onderdelen van de collecties. Daarnaast dienen de verzamelingen als waardevol onderdeel van het Zeeuws cultureel erfgoed, ook buiten het Genootschap zo veel mogelijk onder de aandacht te worden gebracht. In Zeeland waren ook dit jaar weer artikelen gewijd aan onderdelen van de collectie in de rubriek 'Genootschapsverzamelingen'. Het is verheugend dat het aantal conservatoren in 2001 werd uitgebreid. Op de ledenver gadering in juni werden de volgende conservatoren benoemd: mevrouw drs. E.J.M. van der Doe-van der Geest als conservator volkenkundige voorwerpen, drs. W. Punt als conservator boeken en R.J. Swiers en D. van der Linden als conservatoren archeologische voorwerpen. Hiermee hebben de meeste afdelingen inmiddels twee conservatoren, zoals de Coördinatiecommissie nastreeft. Mevrouw Polderman trok zich terug als conservator archeologische voorwerpen. Op dezelfde ledenvergadering werden de conservatoren mr. W. Dirksen en F.A.D. van Nieulande onderscheiden met de Genootschapspenning wegens hun jarenlange inzet voor de verzamelingen. Op de beide ledenvergaderingen van het Genootschap werden wederom aanwinsten getoond en door conservatoren lezingen gehouden over de verzamelingen. Op 25 juni hield F.A.D. van Nieulande een korte voordracht over de verzameling fossiele botten en op 12 december hield drs. F. Van der Doe een lezing over de verzameling volkenkundige voorwerpen. Kunstkunstnijverheid en historische voorwerpen De conservator, mevrouw drs. C.E. Heyning, bericht als volgt: Ook dit jaar was de collectie door de voortdurende sluiting van het Zeeuws Museum niet voor publiek toegankelijk. Aan het maken van nieuwe plannen voor het museum werd onder leiding van het organisatiebureau Twijnstra en Gudde gedurende het hele jaar gewerkt. Hierbij werd ook de conservator van het Genootschap betrokken. Enkele objecten uit de collectie waren te zien op tentoonstellingen in het Zeeuws Archief ('Zeeuwen onder het mes' en 'Van familiezieken en hielelikkers') en op de door het Genootschap georganiseerde mini-expositie in het Provinciehuis. Tevens werd een beeldje uitgeleend aan het Teylers Museum en werd goedkeuring verleend aan de uitlening van het 'Gezicht op Taiwan' aan het National Palace Museum in Taiwan. Tijdens de werkzaamheden in de voor publiek opengestelde schoonmaakstraat en in vitrines in de Zeeuwse Bibliotheek, het Zeeuws Archief en de Drvkkerij waren

Archief | 2002 | | pagina 270