JAARVERSLAGEN 2001 269 eveneens genootschapseigendommen te bezichtigen. In het verslagjaar werd veel tijd aan inventarisatie, registratie en ontsluiting van de collectie besteed. Hierbij werd ondersteuning verkregen van een projectgroep van de Werkgroep Kunstgeschiedenis bestaande uit mevrouw L.I. Berg, mevrouw G. Liezenga-Boltje en de heren J. de la Hayze, D.H. de Kup, G.C. de Bruijn en J.P. Gillissen. De heer de Bruijn deed in Zeeland 10/3 verslag van zijn onderzoek naar de objecten uit de fabriek van Fak Brouwer. De heer P. Evertsen onderzocht de geschiedenis en de herkomst van de col lectie natte preparaten. Van de mogelijkheid tijdens de schoonmaakwerkzaamheden in het Zeeuws Museum objecten uit de collectie te fotograferen werd, waar mogelijk, gebruik gemaakt. Tijdens deze werkzaamheden kwamen diverse ongenummerde objecten tevoorschijn, die gedeeltelijk genootschapseigendom bleken te zijn. Een aantal abusievelijk van een M-nummer (museumeigendom) voorziene objecten werd omgenummerd. Afgesproken werd alle ongenummerd aangetroffen objecten na de verhuizing gezamenlijk te bekijken alvorens deze definitief te nummeren. De in Montfoort opgeslagen objecten kwamen op 8 juni alle terug naar Middelburg. Op verzoek van het Genootschap werd de zeventiende-eeuwse statiedegen van jhr. De Virieu, door het Zeeuws Museum jarenlang in onderbruikleen aan het Legermuseum in Delft gegeven, teruggevraagd. Tevens werd in 2001 een begin gemaakt met het opstellen van een digitale concordans van de in 1961 ingevoerde G-nummers en de tot dat jaar door het Genootschap gehanteerde inventarisnummers. Door hierbij ook de basisgegevens op te nemen zal relevante informatie in de toekomst eenvoudiger te vinden zijn. In Zeeland 10/0 en 10/1 werd over objecten uit de verzameling door de conservator gepubliceerd. In het in september verschenen boek Anders bekeken, de geschiedenis van het Zeeuwse binnenhuis werd een aquarel van Francoise van Lyn- den van een console uit de collectie opgenomen. Aan verschillende instellingen en personen werden inlichtingen verstrekt waaronder het Zeeuws Museum, het Neder lands Scheepvaartmuseum Amsterdam, het Rijksmuseum Amsterdam, het Haags Gemeentemuseum, het Stedelijk Museum Vlissingen, het Algemeen Rijksarchief en de Archeologische Werkgemeenschap Nederland. Het Teylers Museum werd ondersteuning geboden bij de samenstelling van de tentoonstelling 'Het verdwenen museum', die in het voorjaar van 2002 gehouden zal worden. Ten behoeve van deze tentoonstelling werd op voorstel van de conservator door het bestuur besloten de restauratie van de mummie geldelijk te ondersteunen. Ook voor de restauratie van de zeventiende-eeuwse spiegel uit Popkensburg werd door het Genootschap een bijdrage toegezegd. In 2001 werd van de heer A.J. Lous een onderrok (streekdracht Nieuw en St. Joosland) ten geschenke ontvangen en deed mevrouw dr. M.C. Roodenburg het Genootschap drie schilderijen van haar vader H.E. Roodenburg (1895-1987) cadeau. Volkenkundige voorwerpen De conservatoren drs. F. van der Doe en drs. E.J.M. van der Doe-van der Geest berichten als volgt: De laatste jaren is er een groeiende interesse voor vreemde culturen en volkenkun dige voorwerpen. Verbouwingen en vernieuwingen van volkenkundige musea tonen dit aan. Het Rotterdamse Museum voor Volkenkunde is heropend onder de naam Wereldmuseum en na een grootscheepse verbouwing en herinrichting is het Rijksmu seum voor Volkenkunde te Leiden (waar zich het merendeel van de volkenkundige

Archief | 2002 | | pagina 271