JAARVERSLAGEN 2001 271 Ellewoutsdijk en nu tentoongesteld in het Tunnelinformatiecentrum teTerneuzen. Voor de zesde maal werd een bottenvistocht gehouden in de Westerschelde bij Ter- neuzen. Dank zij schipper J. Schot van de ZZ 10 werden ook dit keer met succes een aantal stukken opgevist. Natuurhistorische voorwerpen, onderafdeling mineralen en gesteenten De conservator J.M. Moraal bericht als volgt: Door ruilcontacten met verzamelaars uit het oosten van Nederland zijn we nu in het bezit van een fraaie collectie zwerfstenen. Recent konden daaraan worden toegevoegd een handstuk van het type Oslobazalt en een Schriftgraniet. Zwerfstenen worden in Zeeland aangevoerd door vissers vanuit de Noordzee. De Zeeuwse mosselvissers voeren nogal eens zwerfstenen aan van Noordelijke herkomst. Dit gebeurt bij het vissen op 'mosselzaad' in de Waddenzee. Natuurhistorische voorwerpen, onderafdeling Mollusken De conservator F.A.D. van Nieulande bericht als volgt: Dit jaar werd weer een bottenvistocht georganiseerd naar de Put van Terneuzen op 7 juli. Dit leverde 7 fossiele soorten mollusken op. Inmiddels is de in 2000 door de heer P.J. Davise uit Domburg geschonken schelpencollectie geregistreerd, deze verzameling omvat 144 soorten van het strand van Domburg en uit de Wester schelde. Veel energie is er het verlopen jaar gestopt in acties betreffende het behoud van het nog steeds bedreigde fossielenstrand De Kaloot bij Borssele waar Zeeland Seaports en Hessenoordnatie een containerterminal willen bouwen. Een uitgebreide inspraakreactie is gestuurd naar de MER commissie, in totaal werden meer dan 1600 tegenreacties ingediend. Hopelijk brengt dit de politiek en de ondernemers tot andere gedachten en blijft het unieke strand behouden. Van 18 november tot 5 februari 2002 is er een tentoonstelling gehouden in het woon-zorgcentrum Tabadila in de Stromenwijk te Middelburg. Hiervoor is er door het Genootschap een aantal schel pen, deels uit de oude collectie van de Molukken afkomstig gepresenteerd. Hierbij is tevens de Catalogus der Conchiliën van Dr. Y. Keyzer uit 1869 gedigitaliseerd. Er is een start gemaakt met het ompakken van de omvangrijke schelpencollectie van kartonnen naar kunststofdozen, met behulp van drie vrijwilligers, allen leden van de Werkgroep Geologie. Archeologische voorwerpen en objecten De conservatoren R.J. Swiers en D. van der Linden berichten als volgt: 2001 was een overgangsjaar, waarin het conservatorschap werd overgedragen door mevrouw drs. C.N. Polderman aan de heren D. van der Linden en R.J. Swiers. De archeologische collectie blijkt ondoorzichtig te zijn geïnventariseerd en niet dui delijk is wat er zich precies in de collectie bevindt. Daarom is overleg gevoerd met medewerkers van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland Archeologie (SCEZ-A), die bereid zijn mee te werken aan het inventariseren van de collectie, waar uiter aard veel waardering voor is. Door de sluiting van het Zeeuws Museum was het ook niet mogelijk enig inzicht te verkrijgen in de toestand van de aldaar in beheer ondergebrachte collectie. In 2001 werd schimmel geconstateerd in het depot van de SCEZ-A, waarna slechts, omwille van volksgezondheidsredenen, de depotbeheerder toegang had tot die ruimte. In hoeverre de schimmel invloed heeft op de kwaliteit

Archief | 2002 | | pagina 273