274 JAARVERSLAGEN 2001 dr. J. Aleida Nijland haar in 1917 verschenen tweedelige werk: Leven en werken van Jacobus Bellamy 1757-1786) waarin talrijke handschriften geheel of gedeeltelijk zijn gepubliceerd. Er waren geen aanwinsten. Ruilverkeer De conservator G.G. Trimpe Burger-Mekking bericht als volgt: In 2001 is het Historisch Genootschap Roterodamum opgenomen als nieuwe ruil- partner. Dit Genootschap geeft naast een driemaandelijkse Kroniek, samen met het gemeentearchief Rotterdam het Rotterdams Jaarboekje uit. Gezien de prachtige uit voering en de gevarieerde inhoud is dit een welkome aanvulling voor het boekenbezit van het Genootschap. Een tweede nieuw adres is dat van de Stichting Koninklijk Verbonden, die het tijdschrift Koninklijk Verbonden uitgeeft en incidentele publica ties. Wij hopen op een goede en langdurige samenwerking met beide partners. De lijst van ruilpartners bevat voornamelijk adressen in Nederland, België en Duits land. Voor het boekenbezit van het Genootschap zou een uitbreiding van adressen in deze, maar zeker ook in andere landen - bijvoorbeeld in Engeland en Frankrijk - interessant zijn. Leden die contacten hebben met wetenschappelijke instellingen in binnen- of buitenland wordt daarom dringend verzocht te bemiddelen bij het sluiten van nieuwe ruilovereenkomsten. De samenwerking met de tijdschriftenafde ling van de Zeeuwse Bibliotheek loopt, via mevrouw A. van Andel, naar wens. De 'ijzeren stock', die door de conservator ruilverkeer wordt verzorgd, is aangevuld met alle uitgaven uit 2001.

Archief | 2002 | | pagina 276