Toelichting op het overzicht van prijsvragen en de toegepaste werkwijze 80 PRIJSVRAGEN Voor de gegevens van de uitgeschreven prijsvragen is een schema gebruikt waarin aan de orde komen46: 1. Indiener 2. Jaar 3. Antwoorden 4. Motto's 5. Vindplaats 6. Jury 7. Juryrapporten 8. Bekroning 9. Publicatie 10. Opmerkingen De meeste geraadpleegde bronnen maken deel uit van het archief van het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, dat in het Zeeuws Archief wordt bewaard. Dit bestand is zeer verkort weergegeven: alleen het inventarisnummer is genoemd, gevolgd door pagina- of folionummer.47 Daarna is de handschriftencol lectie van de Zeeuwse Bibliotheek de belangrijkste vindplaats van gegevens. De geraadpleegde handschriften uit de collectie in de Zeeuwse Bibliotheek zijn alle eigendom van het Genootschap: ze worden slechts vermeld als hs. gevolgd door het betreffende nummer. De overige bronnen zijn altijd volledig aangehaald. De teksten van de prijsvragen zijn ongewijzigd overgenomen uit het programma waarin ze voor de eerste maal zijn verschenen.48 Inventaris 97 bevat een geschreven lijst met de prijsvragen tot en met het jaar 1821genummerd van 1 tot 91Deze nummering wijkt iets af van de gedrukte nummering in de Nieuwe Verhandelingende laatste is in deze inventaris aangehouden.49 Het is soms moeilijk vast te stellen of degene die een conceptvraag indiende ook de ontwerper was van die vraag, zeker als de vraag niet schriftelijk werd ingestuurd; daarom is gekozen voor het woord indiener; meestal zal dat ook de ontwerper van de vraag zijn. Dikwijls zijn de uitgeschreven prijsvragen niet letterlijk overgenomen van de voorstellen, wat het vaststellen van de indiener of ontwerper bemoeilijkt.50 Als het jaar waarin de conceptvraag werd ingediend met zekerheid bekend is - er moet dan een gedateerde brief van de inzender aanwezig zijn - is dat vermeld na diens naam. In de kolom jaar is het jaar genoemd waarin de vraag voor het eerst in het programma werd opgenomen, gevolgd door het laatste jaar van de herhaling en het jaar waarin de vraag eventueel is ingetrokken. Als er geen antwoorden zijn ontvangen op een prijsvraag, staat dat in het programma bij de intrekking vermeld. Vanzelfsprekend ontbreken dan de rubrieken 4 tot en met 10. Het jaar waarin de antwoorden op de prijsvragen worden ontvangen, en het aantal antwoorden is gehaald uit de notulen, voorzover deze aanwezig zijn. Van 1775 tot

Archief | 2002 | | pagina 82