PRIJSVRAGEN 81 1782 en van 1804 tot 1821 zijn geen notulen bewaard. Soms is het jaar van binnen komst dan in de correspondentie te vinden, in de andere gevallen moest uitgegaan worden van de programma's; daar niet elk jaar een programma verscheen, is het in het laatste geval niet altijd precies bekend wanneer een antwoord ontvangen werd.51 De motto's van de bekroonde antwoorden konden volledig overgenomen worden. Van onbekroonde antwoorden die niet bewaard zijn, moesten de motto's gezocht worden in notulen of juryrapporten, waar ze soms slechts met de eerste woorden zijn aangegeven. Bij vindplaatsen worden de inventarisnummers van de bekroonde en onbekroonde antwoorden waarvan het handschrift bewaard is, genoemd. Antwoor den die door het Zeeuws Genootschap zijn gepubliceerd, staan onder publicaties. Het was gebruikelijk dat de secretarissen van het Genootschap in de jury ter beoordeling van de prijsantwoorden werden benoemd. Als dat niet expliciet in de notulen staat vermeld, is het wel zeer waarschijnlijk, maar is hun naam zekerheidshalve niet bij de juryleden geplaatst. De secretarissen van het Zeeuws Genootschap gedurende het prijsvragentijdperk waren: 1769 le secretaris J. Tjeenk, 2e secretaris J.J. Brahé 1775 2e secretaris J.W. te Water 1783 1 e secretaris J.W. te Water 1785 le secretaris G. Kuipers, 2e secretaris A. Drijfhout 1786 le secretaris A. van Doorn (ad interim voor een jaar); 2e secretaris A. Drijfhout 1788 le secretaris A. Drijfhout, 2e secretaris H. van Royen De wet van het Zeeuws Genootschap verandert daarna zodanig dat de oudste in functie altijd eerste en de bijgekomene tweede secretaris wordt. Vanaf mei 1800 is er slechts één secretaris: 1800 A. Drijfhout. 1806 J. de Kanter Philz. 1842 F.Z. Ermerins 1844 J. Borsius 1854 H. Polman Kruseman 1862 J.H. de Stoppelaar Bij juryrapporten zijn niet de conclusies of samengevatte rapporten vermeld die dikwijls na een bekroning in het programma worden gegeven. De auteurs van be kroonde antwoorden kregen meestal de gouden genootschapsmedaille; wanneer er meer antwoorden werden bekroond werden ook zilveren medailles ter beschik king gesteld (bekroning). Soms is er echter alleen een zilveren medaille uitgeloofd. Misschien hechtte men minder belang aan antwoorden op zulke vragen of was het Genootschap slecht bij kas.52 Ter aanduiding van de publicatie is volstaan met de vermelding van het jaar, het deel en de pagina's van de werken van het Zeeuws Genootschap waarin het winnende antwoord verscheen. De titel van de winnende verhandeling is niet genoemd, omdat die meestal luidt: 'Antwoord op de vraag gevolgd door de tekst van de prijsvraag. De bekroonde antwoorden werden achter eenvolgens gepubliceerd in de volgende uitgaven van het Genootschap:

Archief | 2002 | | pagina 83