82 PRIJSVRAGEN Verhandelingen uitgegeven door het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Vlissingen, I (1769) t/m XV (1792) Nieuwe Verhandelingen van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, I (1807) t/m V (1835) Nieuwe Werken van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen I (1836) t/m II (1845) Het eerste bekroonde antwoord is gepubliceerd in VerhandelingenII, 1771, het laatste in Nieuwe Verhandelingen, V in 1835. In de Nieuwe Werken, II, 1845 ver scheen nog een verhandeling van J. ab Utrecht Dresselhuis naar aanleiding van een door hem gewonnen prijsvraag in 1842 die echter niet het volledige antwoord op de vraag bevat.53 Indien een prijsantwoord gedrukt is buiten de Verhandelingen om, wordt dat onder OPMERKINGEN vermeld. Van alle betrokkenen zijn zoveel mogelijk alle voorletters gegeven. De conceptprijsvragen De conceptvragen uit de jaren voor 1802 zijn gevonden in notulen of correspon dentie en in chronologische volgorde genummerd van 1 tot en met 74. Uit het prijsvragencahier met concepten van 1802 tot in 1841 (inv.nr. 98) worden de vragen in deze publicatie doorgenummerd van 75 tot en met 303. De concepten uit het tweede cahier (inv.nr. 99) hebben de nummers 304 tot en met 334 gekregen. Die doornummering is gehanteerd omdat voor wat het namenregister betreft anders met deelregisters moest worden gewerkt, wat het overzicht onnodig ingewikkeld zou maken. Ondanks de soms zeer gebrekkige redactie van de geschreven conceptvragen zijn ze zo letterlijk mogelijk overgenomen uit de inventarissen, omdat de kleinste verandering misschien al een verschil in interpretatie kan opleveren. Slechts de in terpunctie is soms iets veranderd. De index De index refereert aan de nummers van de prijsvragen en conceptvragen in deze inventaris. Er is onderscheid gemaakt tussen indieners van uitgeschreven prijsvragen, winnaars, juryleden of andere betrokkenen en inzenders van conceptvragen, die niet uitgekozen zijn als prijsvraag. De nummers van de vragen, die door de betreffende persoon zijn gewonnen, zijn vet gedrukt; de nummers van vragen door hem ingediend cursief; nummers waarbij hij betrokken was als jurylid of bijvoorbeeld adviseur heb ben een gewone druk. Heeft de betreffende persoon conceptvragen ingezonden die niet uitgeschreven zijn, dan volgen daarvan de nummers na de letters cp. Gebruikte afkortingen AZGW Archief Zeeuws Genootschap cp conceptprijsvraag hs handschrift ZA Zeeuws Archief ZB Zeeuwse Bibliotheek ZGW Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen

Archief | 2002 | | pagina 84