162 JAARVERSLAGEN 2004 Administratie De functie van administrateur werd wederom met enthousiasme vervuld door mevrouw A.K. van Noppen. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1270 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden 21 nieuwe leden voorgesteld. In 2004 ontvielen het Genootschap 14 leden door overlijden, te weten: drs. F. Koppen, F. Vos, C.H.J, van Benthem Jutting, ir. B.P. Maat, P. Kleinepier, W.M. van Woerden, Ch.W. Bras, W. Don, E.J. van de Velde, Mr. C.A. Erdman, mevrouw A.J. van Doorn-Kaan, T. De Jong, J. Zuurdeeg en ing. A.L. Mieras. Het lidmaatschap werd opgezegd door 60 leden. Aan het eind van het ver slagjaar telde het Genootschap 1217 leden onder wie 47 huisgenootleden. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Historie en Archeologie Het ledental van de werkgroep Historie en Archeologie (WHA) en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek (ZVD) steeg in 2004. Op 1 januari 2005 wer den er 721 leden geteld. De algemene ledenvergadering van de WHA kwam op 6 april 2004 bijeen. Het bestuur kwam viermaal bijeen. Het periodiek aftredende bestuurslid en secre taris mevrouw A. Van Waarden-Koets trad af. In haar plaats werd benoemd de heer J.-M. Hangoor, tevens als nieuwe secretaris van de WHA. De reguliere nummers van Nehalennia, het bulletin van de WHA en de ZVD, ver schenen viermaal. Het lentenummer (143) werd uitgebracht onder het speciale thema 75 jaar Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Dit jaar verscheen ook het themanummer 'Storm over Zeeland', met daarin de teksten van de lezingen die tijdens de 17e Historische Studiedag in 2003 over dit onderwerp zijn gehou den. Er werd tijdens de algemene ledenvergadering afscheid genomen van de heer P. Sijnke als redactielid. Mevrouw V. de Tier en de heer I.J. van Loo werden als redactieleden benoemd. Er heeft dit jaar geen excursie plaatsgevonden. In 2004 heeft het bestuur een eerste stap gezet tot het kritisch bekijken van de WHA in haar functioneren. Vooral de activiteiten van de werkgroep zullen opnieuw bekeken worden. Een verbetering van de activiteiten van de WHA. Daarnaast is het noodzakelijk om de positie van de WHA in de Zeeuwse culture le/historische wereld opnieuw te bepalen. Deze herziening is geïnitieerd met als doel om nieuwe leden te genereren. Dit zal in 2005 worden voortgezet. De 18e Historische Studiedag '60 jaar bevrijding Zeeland' vond plaats op 22 okto ber 2004 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg en stond in het teken van de 60-jarige bevrijding van Zeeland van de Duitse bezetter. Sprekers waren A.B.J. Goossens over de bevrijding van West Zeeuws-Vlaanderen en Hans Sakkers met een uiteenzetting over de Antlantikwall en wat daar nog van over is. WHA-bestuurslid Tobias van Gent hield een lezing over het geallieerde plan voor de bevrijding van Zeeland. Er werd een film vertoond over de bevrijding van

Archief | 2005 | | pagina 164