164 JAARVERSLAGEN 2004 thema luidde: Ontmoeting met Atheïsme en theorieën van de godsdiensten. Zo besprak prof. dr. F.G. Immink op 26 januari het jaarthema vanuit een orthodox- protestantse theologische positie. Prof. dr. René van Woudenberg, hoogleraar aan de VU en publicist in Trouw sprak in januari onder andere over de pretentie van sommige atheïsten, die naar eigen zeggen nu eenmaal gewoon beter nadenken. Dr. W.G.B.M. Valkenberg, hoofddocent theologie in Nijmegen, wilde alles ruimer zien - God ademt als het ware overal. Hij had weinig op met de nieuwe loopgra ven die hier en daar worden gegraven, bijvoorbeeld tegen de islam. God wil het heil van alle mensen. Zo betreurde Valkenberg het dat in de encycliek "Dominus Iesus" geen relativering van het zendingsbevel aan te treffen valt. Zou het mis schien de wil van God zijn dat er meer godsdiensten zijn dan één? Vraagtekens moeten worden geplaatst bij het christo-centrische van veel theologieën. De belangstelling voor de lezingen was redelijk tot goed. In de samenstelling van het bestuur van de werkgroep is in 2004 geen verandering gekomen omdat het moeilijk is nieuwe mogelijke bestuursleden te vinden. De werkgroep telde in 2004 ongeveer 58 leden. Werkgroep Muziek Het ledental van de werkgroep bedroeg circa 110. Het bestuur kwam viermaal bij een ter bespreking van lopende bestuurszaken, waaronder de concerten en andere activiteiten. De volgende concerten/activiteiten werden georganiseerd: op zaterdag 13 maart vond een concert plaats in de Burgerzaal van het stadhuis te Middelburg. Uitvoerenden waren leerlingen van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Het mag inmiddels een traditie heten dat zij jaarlijks op uitnodiging van de werk groep Muziek een concert verzorgen. Op het programma stond de opera "Venus and Adonis" van de Engelse componist John Blow (1649-1708). De opera werd in concertante vorm uitgevoerd. Op vrijdag 2 april organiseerde de werkgroep een concert in de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat te Middelburg. Bart van Oort (pianoforte), Franc Polman (viool) en Jaap ter Linden (cello) speelden werken van Haydn, Dotzauer en Beethoven. Op zondag 17 oktober trad het blok fluitensemble "Brisk" op in de Kapel van Sint Maarten te Hoogelande. Het ensemble werd versterkt door de gambisten Freek Borstlap en Nanneke Schaap. Het thema van het concert was "Broken Consort". Men speelde Engelse muziek uit de 16e en 17e eeuw. Voorafgaande aan de algemene ledenvergadering op 29 september werd door prof. dr. A.A. Clement een lezing gehouden met als onderwerp: "het Zeeuwsch muziek- verleden - een speurtocht naar toekomstmuziek". Hierin werden de oorspronke lijke doelstellingen van de werkgroep Muziek en de resultaten die in de afgelopen 25 jaar zijn bereikt, toegelicht. Tevens werd ingegaan op de kansen en mogelijk heden in de toekomst. Op vrijdag 26 november vond wederom een concert plaats in de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat te Middelburg. Het ensemble "Angimont", bestaande uit Claudis Couwenberg (sopraan), Paul Dankert (barokviool), Trudy Straus (viola da gamba) en Remy Syriër (klavecimbel) voerden Italiaanse en Franse muziek uit de 17e en 18e eeuw uit.

Archief | 2005 | | pagina 166