167 Jaarverslag Genootschapsraad over 2004 De Genootschapsraad kwam in 2004 viermaal bijeen. De Raad overlegde met het bestuur van het Genootschap over de volgende onderwerpen en beleidsvoorne mens: Positie werkgroepen. Bij de werkgroepen Theologie, Muziek en Kunst geschiedenis is sprake van een teruglopende belangstelling. Bij de laatstgenoemde werkgroep kan men geen nieuwe bestuursleden vinden. Mocht dit zo blijven dan denkt men erover om de werkgroep op te heffen. Bij de werkgroep Theologie zijn bestuursleden veel te lang in functie, aftreden lijkt haast onmogelijk door het betrekkelijk kleine ledenaantal. Meer dynamiek lijkt te bestaan bij de werkgroep Geologie. Functioneren Genootschapsraad. De voorzitter van de Raad nam het initiatief met een notitie te komen inzake werkwijze, structuur en samenstelling van de Genootschapsraad. Hij had het gevoel dat de raad onvoldoende functioneerde. Daartoe vergaderden de voorzitter en secretaris van de Raad met de voorzitter en secretaris van het Genootschap en het bestuurslid de heer Meijer. Uit de discussie kwamen enkele punten naar voren die in de Raad werden besproken. De Raad zou meer moeten zijn dan alleen een platform ter uitwisseling van informatie. Wat is de rol van de Raad. bij de vele financiële en andere problemen bij de werkgroepen? De notitie zal worden opgenomen en verwerkt in een beleidsplan dat door het bestuur van het Genootschap zal worden opgesteld. De thesaurier stelt nogmaals dat er streng bezuinigd moet worden om de begroting voor 2005 rond te krijgen: er valt niets meer uit te delen door het dalend aantal leden en de hogere kosten van de activiteiten. Na discussie komt de Raad tot de volgende adviezen: samen werking met de Roosevelt Academy; vereenvoudiging van het jaarboek; ledenwer ving en studentenlidmaatschappen; de opbrengst van de verkoop op boekenmark ten te bestemmen voor het Genootschap. Daarbij moet worden opgepast voor al te rigoureuze maatregelen. Beheer collecties en bruikleenovereenkomsten.

Archief | 2005 | | pagina 169