174 JAARVERSLAGEN 2004 Oude Zeeuwse Kerken, den Spiegel. Daarnaast voor diverse publicaties: R.J. Swiers, Een gulle klassikale glimlach is niet misplaatst: G. Spijkerboer, Het wel en wee van Welzinge een ambachtsheerlijkheid op Walcheren; M.A. Hemminga e.a., Deltalandschap Natuur en landschap van Zuidwest-Nederland in historisch per spectief; Ons Erfgoed Zeeland van toen &C nu; Provincie Zeeland afdeling Voorlichting. Door aankoop en schenkingen is de Zelandia Illustrata in 2004 uitgebreid met 3 tekeningen, 31 kaarten, 8 foto's, 38 dia's en 23 prentbriefkaarten. De belangrijk ste aanwinsten waren: drie tekeningen, waarvan twee op perkament, betreffende het kruideniers- en apothekersgilde te Middelburg; 30 topografische kaarten op linnen geplakt, 1968-1972. Ruilverkeer In 2004 konden geen nieuwe ruilpartners aan de lijst worden toegevoegd. Van de binnengekomen publicaties is in elke aflevering van het tijdschrift Zeeland een klein aantal gesignaleerd. Na het documenteren en het voorzien van een eigend omsmerk van het Genootschap werden boeken en tijdschriften aan de Zeeuwse Bibliotheek overgedragen. De samenwerking met de bibliotheek is ook dit jaar tot volle tevredenheid verlopen. De 'ijzeren stock' is aangevuld met vijf exemplaren van alle uitgaven van het Zeeuws Genootschap tot en met 2004. Handschriften De conservatoren G.E.W. Visscher-Passmann en mr. W. Dirksen berichten als volgt: Beide conservatoren zetten de registratie van de handschriften in de Zeeuwse Bibliotheek voort met ook dit jaar de op hoge prijs gestelde medewerking van G. Trimpe Burger-Mekking. De werkzaamheden omvatten mede het ontwerpen van een systeem voor de catalogisering van alle in de Zeeuwse Bibliotheek aanwezige handschriften waarbij P.H. Weltevrede welkome technische bijstand verleende. In Archief 1998, bl. XIV, is melding gemaakt van het Buginees handschrift met fragmenten van het La Galigo-epos dat tot de handschriftencollectie van KZGW behoort. In 2004 vond in Singapore de opvoering plaats van een muzikale bewer king van het epos. In de bij die gelegenheid verschenen bundel met essays over het epos zijn diverse afbeeldingen uit het handschrift van KZGW opgenomen. Als aanwinst werd ontvangen de zojuist vermelde bundel essays, getiteld 'I La Galico' (Milaan, 2004). P.J. Bimmel schonk een exemplaar van zijn werk. Dit boek, vanwege de zeer beperkte oplage ondergebracht in het conservatorschap handschriften, is als boek voor raadpleging beschikbaar in de Zeeuwse Bibliotheek.

Archief | 2005 | | pagina 176