179 De auteurs Ruud Paesie (1956) was enige jaren werkzaam in de gezondheidszorg en studeer de geneeskunde en politicologie aan de Universiteit van Nijmegen. Vanaf 1994 is hij werkzaam als duikinstructeur in de Maldiven. Hij publiceerde eerder over de Zeeuwse VOC-schepen Ravesteyn en Stavenisse. Momenteel bereidt hij als buiten promovendus aan de Universiteit van Leiden een dissertatie voor over de smok kelhandel op Afrika tijdens het achttiende-eeuwse handelsmonopolie van de West- Indische Compagnie (1700-1734). Dr. J. Parmentier (1956) is assistent-professor aan de Universiteit van Gent, vak groep Nieuwe Tijden. Hij is gespecialiseerd in sociaal-economische geschiedenis, zestiende tot achttiende eeuw, maritieme geschiedenis en overzeese geschiedenis. Zijn belangstelling gaat ook uit naar historische reisverhalen en reisgeschriften als historische bronnen. Dr. L.J. Joosse (1944) studeerde theologie in Kampen en was achtereenvolgens onderwijzer te Hattem en predikant te Hasselt, IJmuiden, West-Australië en Groningen. Hij promoveerde in 1992 op een onderzoek naar de motieven en acti viteiten in de Nederlanden tot verbreiding van de gereformeerde religie geduren de de eerste helft van de zeventiende eeuw. Drs. Sandrine DeWilde studeerde van 1996 tot 2000 Nieuwe Geschiedenis aan de Universiteit van Gent waar zij afstudeerde op een verhandeling over de Europese beeldvorming van de West-Afrikanen in de zeventiende en de achttiende eeuw. In 2004-2005 was zij aan de Universiteit van Gent verbonden aan het Eurlndia- project dat zich richt op de geschiedenis van de economische relaties tussen Europa en India, op cartografie en op conservatie van archieven. Prof. dr. W.W. Mijnhardt (1950) is hoogleraar cultuurgeschiedenis na de Middel eeuwen aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Hij is voorzitter en eindredacteur van de Commissie tot Redactie van Archief en Werken van het Zeeuws Genootschap.

Archief | 2005 | | pagina 181