JAARVERSLAGEN 2005 175 De conrributie bedroeg €14, waarbij het conrributiejaar van 1 juli tot 1 juli liep. Per 1 januari 2006 had de werkgroep 86 leden, 26 minder dan per 1 januari 2005. Agendacommissie Eind juni 2005 verscheen de Genootschapsagenda 2006 met als rhema 'Naar bui ten'. In deze agenda werden zowel foto's van prenten uit de Zelandia Illustrata als van objecten uit de genootschapscollectie in het Zeeuws Museum opgenomen. In de redactie deden zich geen wijzigingen voor. Helaas mist de commissie nog steeds een lid die zich in wil zetten voor de promotie en acquisitie van de agenda. Dooi de inzet van mevrouw A.K. van Noppen en de heer C.J.G.Th.M. van Kempen heeft de agenda desondanks toch nog enige winst opgeleverd. Activiteitencommissie De reeks Genootschapscolleges 2004/2005 werd in januari/februari 2005 afge rond met serie III: De Zeeuwse Cultuurgeschiedenis. Deze colleges werden gege ven door de heer dr. A.P. de Klerk 'De les van ons landschap; over het Zeeuwse landschap als cultureel erfgoed' en 'Zeeland en het water, een gespannen verhou ding', de heer drs. P.W. Sijnke 'Ontwikkeling/geschiedenis stedelijke cultuur. Leven en kunst in steden in Zeeland" en de heer dr. P. Priester 'Ontwikkeling/geschiedenis plattelandscultuur'. De voorjaarsexcursie op 28 mei had als bestemming de Zuid-Hollandse Biesbos met een bezoek aan het Biesboschcentrum en een rondvaart met Meerkoetbuffet, gevolgd door bezoeken aan de Grote Kerk van Dordrecht en het museum Simon van Gijn. Het program ma voor de najaarscolleges 2005/2006 was opmerkelijk anders dan gebruikelijk: niet alle colleges op vrijdag en bovendien afwijkende locaties en tijden. In verband met het 25-jarig jubileum van de koningin werd in september in samenwerking met de provincie Zeeland een speciale serie van vijf lezingen gegeven in de film zaal van de provincie. Sprekers waren mevrouw drs. C.E. Heyning 'Festiviteiten rond Oranje', de heer drs. A.C. Meijer 'Zou de Zeeuwse leeuw niet beter Oranje zijn', mevrouw dr. M. van de Vrugt 'De staatsrechtelijke positie van Koningin Beatrix', de heer prof. dr. W.W. Mijnhardt 'Stadhouders en Nederland' en de heer prof. dr. N. van Sas 'Koningen en Nederland'. In november volgde een serie over architectuur. De colleges werden gegeven door respectievelijk de heer J.J. de Koning 'Achter de gevel. Architektuur als kunstmatige konstruktie: een introduc tie', de heer W. Patijn 'De vernieuwing van het Stadhuis van Vlissingen' en de heer dr. J.C.T. Voorthuis 'Een tedere machine: een analyse van het wonen in Nederland'. De vierde lezing in deze serie kon niet doorgaan wegens ziekte van de inleider. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland In de veertiende jaargang van het tijdschrift Zeeland verschenen weer vier num mers met een gevarieerde inhoud. In maart en december werden themanummers uitgebracht, getiteld: Zeeland, en het slavernijverleden (14/1) en (Zeeuwse) taal en letteren (14/4). In de rubriek 'Genootschapsverzamelingen' werd aandacht besteed aan voorwerpen die in verband kunnen worden gebracht met het slavernijverle den: de Egyptische mummie, een prent van Johan Melse en een gravure van Pieter Bast. Met het maartnummer werd een index op de dertiende jaargang (2004) mee-

Archief | 2006 | | pagina 177