176 JAARVERSLAGEN 2005 gestuurd. De samenstelling van de commissie heeft in 2005 een kleine wijziging ondergaan: ir. A.J. Beenhakker trad af, maar bleef als adviseur aan de commissie verbonden. Commissie tot redactie van Archief en Werken De commissie tot redactie van Archief en Werken is uit hoofde van artikel 41 van de statuten van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen door het bestuur belast met het verzorgen van de uitgave van het jaarboek van het Genootschap Archief mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappenvan publicaties in de reeks Werken uitgegeven door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en van catalogi van de verzamelingen. Jaargang 2005 van het Archief zal verschijnen in het voorjaar/zomer van 2006. Het bevat bijdragen over de geschiedenis van de lorrendraaierij, een verhandeling over de slavernij- en Guineahandel, een artikel over predikanten en ten slotte een arti kel over beeldvorming. In de reeks Werken wordt een aantal publicaties voorbereid. Het zoeken naar financiële middelen voor de uitgaven in deze reeks neemt veel tijd in beslag. De commissie is voornemens in de toekomst symposia te organiseren over de thema's onderwijs in Zeeland van ca. 1700 tot ca. 1900 en de historische band tussen Zeeland en Suriname. In het najaar van 2006 staat in dit kader de desurbanisatie op Walcheren centraal. De tijdens dit laatste symposium te verzorgen lezingen zul len in het jaarboek 2006 verschijnen. De commissie is vertegenwoordigd in de Agendacommissie, de Genootschapsraad en de websitecommissie van het Genootschap. De commissie beraadt zich in dit verband over digitalisering van oude uitgaven van het Genootschap.

Archief | 2006 | | pagina 178