178 JAARVERSLAGEN 2005 Jaarverslag van de Coördinatiecommissie voor de Verzamelingen over 2005 De samenstelling van de commissie wijzigde in het verslagjaar. Mevrouw dis. C.E. Heyning en mevrouw dr. J.C. Dekker traden in december terug. Beiden waren reeds lid van de in 1999 door het bestuur ingestelde ad-hoccommissie verzame lingen en vervolgens van de daarop opgerichte nieuwe Coördinatiecommissie voor de Verzamelingen. Mevrouw Heyning fungeerde daarvoor nog als een van de waarnemend hoofdconservatoren. Voor de verzamelingen zijn zij de afgelopen jaren van grote waarde geweest. In juni kon in de vorig jaar ontstane vacature wor den voorzien door de benoeming van mevrouw E.C. Westland. Zij werd tevens benoemd als vertegenwoordiger van de commissie in de Genootschapsraad. In december werd de heer R.J. Swiers benoemd. Volgend jaar hoopt de commissie in de resterende vacature te voorzien, waardoor deze weer uit vijf leden bestaat. De commissie kwam in 2005 vijfmaal bijeen. De bestuursvergaderingen werden bij gewoond door mevrouw Heyning, de heer drs. E. van der Doe en de heer drs. D. de Vries. De voor- en najaarsvergaderingen van de conservatoren vonden plaats op 16 april en 19 november. Administratieve ondersteuning werd wederom verricht door mevrouw A.K. van Noppen. Verheugend is dat dit jaar de conceptbruikleen- en beheersovereenkomsten met zowel de Zeeuwse Bibliotheek als het Zeeuws Museum eindelijk gereed zijn geko men. Voor een goed beheer en het benutten van de verzamelingen van het Genootschap is dit een belangrijke mijlpaal. Medewerking werd verleend aan de voorbereiding van het door het Zeeuws Museum te organiseren Museumweekend 2006 over indianen, waarbij voorwerpen uit de verzamelingen van Genootschap centraal staan. Het opstellen van een projectplan voor ontsluiting en registratie van de archeologische collectie heeft verder vorm gekregen. In het verslagjaar werd veel tijd gewijd aan het vorig jaar gestarte onderzoek naar plaatsing van delen van de verzamelingen onder de Wet Behoud Cultuurbezit. In concept kwamen de overzichten van de achttiende-eeuwse collectie van het verza melen in de breedte en van de negentiende-eeuwse Ouderwetse Kamer gereed. Voor beide geldt dat zij nog zeer volledig aanwezig zijn. Daarnaast werden door de conservatoren per afdeling een top tien van in de zin de van de WBC onmisbare en onvervangbare objecten opgesteld, voor zover deze niet voorkomen op de beide eerder genoemde lijsten. In vier sessies werden door de conservatoren presentaties van een top tien van de verschillende afdelingen van de verzamelingen gehouden. In een tussentijdse rapportage is de WBC-Commissie van de landelijke Raad voor Cultuur van de vorderingen op de hoogte gesteld. Volgend jaar zullen de resulta ten aan de Raad worden voorgelegd. Op de ledenvergadering van december van het Genootschap herhaalde de heer M.E.J. Bosselaers zijn WBC-presentatie over de fossiele botten van zeezoogdieren. Volkenkundige voorwerpen De conservatoren drs. F. van der Doe en drs. E.J.M. van der Doe-van der Geest berichten als volgt:

Archief | 2006 | | pagina 180