CAROLUS TUINMAN 161 Lijst van besproken werken van Carolus Tuinman - Mengel-stoffe van veelerleistichtlijkegezangen Utrecht 1709. [herdruk] - Gedenk-zuil, opgeregt ter gezegende geheugenis van de Welgeboore Jonkvrou, Jongvr. Maria Jacoba Thibaut Middelburg 1711. [ZB PLA 59 B 1] - Johan Kalvijns onderrichting, tegen cle dweepersche en dolle secte der vrygeesten, die zich geeste lijk noemen. Hierbij is gevoegt De overeenstemming van die vrygeesten met de hedendaagsche; betoogt uit de bevinding, en uittrekzels hunner geschriften, Middelburg 1712. [Fotomecha nisch herdrukt als De bestrijding der hattemisten door Carolus Tuinman, Rumpc, 1999] - De heilloozegruwelleere der vrygeesten Hier by is Een wederandwoord op den lasterbrief van den vermomden Theophilus, enz. En noch de uitspraak des kerkeraades van Middelburg overM. Booms Middelburg 1714. [Fotomechanisch herdrukt als De bestrijding der hat temisten door Carolus Tuinman, Rumpt, 1999] - De liegende en bedriegende vrygeest, ontmaskert in een andwoord aan den vermomden Constantius Prudens Hier by is gevoegt, A. Geulinx medemaat van B. de Spinoza, en der vrygeesten; met een toegift, Middelburg 1715. [Fotomechanisch herdrukt als De bestrijding der hattemisten door Carolus TuinmanRumpt, 1999] - Sibboleth, of leugen en bedrog, van den vermomden vrygeest Marinus Booms Middelburg 1715. [ZB 1107 A 25] - Ziels-verlustiging, uitgegalmd in een uitgelezene Mengelstoffe van veelerlei geestelyke of ver- geestelykstegezangen Amsterdam 1716. [ZB 1110 Dl2] - Het hebche gruwelgeheim der heillooze vrygeesten, open gelegt door den vermomden Pi us Fidelis, met het opschuimen van zyn eigen schande, in de missive aan den heer LM. V.H. tegens het boek De liegende en bedriegende vrygeest, en de Thesen en antithesen des e. kerkenraads van Middelburg. Benevens een antwoord en aanmerkingen over dezelve, met betoog dat het alles ver- niewde David-Joristeiy is. Noch een nareden, waar in ook het leven en bedryf van dien verlei der beschreven word. Mitsgaders de staatkunde der viygeesten, omtrent de religie en kerkelijken, met korte aantekeningen. En een woordenlyst van de nieuwe boeventaal Middelburg 1717. [UVA OTM: O 62-3875] - Korte afschetzing der ysselykheden, welke van de Spinozistische vrygeesten uitdrukkelyk ivorden geleert Hier zyn bygevoegt verklaarde uittrekzeb uit eenige verzamelde schriften van P. van Hattem, met een godslasterlyken titel van Val van 's werelds afgod, enz. onlangs uitgegeven door Jakob Roggeveen Rotterdam 1719. [UVA OTM: OK 62-9719] - De oorsprong en uitlegging van dagelyks gebruikte Nederduitsche spreekwoorden, opgeheldert tot grondig verstand der vaderlandsche moedertaal Middelburg 1720. [ZB 1015 D 23] - Beginzel van hemelwerk; bestaande in Mengelzangen, over menigerlei uitgelezene geestelyke keurstoffen, tot zielverlustiging, op veelerhande rymtrant en toonen, Leiden 1720. [Hierin is opgenomen] C. Tuinmans zedenzangen, over een groot gedeelte der Nederlandsche spreekwoor den van dagelyks gebruik, nuttig uitgebreid en toegepast op verscheiden lymtrant en zangwyzen. [ZB 1016 C 33] - Rouw- en liefdetraanen uitgestort over 't smertelijk afsterven van den eerwaardigen, Godzaligen en ivelgeleerden heer D. Jacobus Plancius Middelburg 1722. [ZB PLA 58 23] - Fakkel der Nederduitsche taaie; ontsteken byzonderlyk aan de Hebreeuwsche, Grieksche, en Latynsche spraaken, ab ook de oude Duitsche, uit de overblyjzeb der gtyze aaloudheid, en die van laatere eeuwen. Om de weetgierige vaderlanderen hunne moedertaal te leeren verstaan Hier achter is gevoegt, Oud en Nieuw; of vergelyking der oude en nieuiue Nederduitsche taal in vorming en spreekuryzcn, Leiden 1722. [ZB 1089 E 17] - Zegen-wensch aan den heer Eivaldus Reinvaan en JuJft\ Maria Verschuure Middelburg 1723- [ZB PLA 58 A 12] - Geestelyke liederen en gedichten opgesteld van Joh. Christ. Löers In 't Neerduitsch

Archief | 2008 | | pagina 163