173 Jaarverslag van de secretaris over 2007 Bestuur Het bestuur heeft in het verslagjaar tien maal vergaderd en er zijn drie ledenver gaderingen gehouden, op 21 juni, 2 oktober en 13 december 2007. In 2007 heb ben de volgende mutaties en benoemingen plaatsgevonden: de heer dr. A.M.J. de Kraker trad af als lid van de Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland. Hij werd opgevolgd door de heer dr. A.L. Kort. In het najaar besloten de werk groepen Kunstgeschiedenis en Historie en Archeologie tot een fusie, die in 2008 zal worden geëffectueerd. Een groot deel van het jaar werd besteed aan het tot stand komen van het beleids plan. Een eerste behandeling vond plaats in de ledenvergadering van juni. Aan de hand van veelal opbouwende opmerkingen van de ledenvergadering werd het beleidsplan aangepast. In oktober werd het definitieve beleidsplan goedgekeurd. Een grote subsidie werd verkregen van de Stichting Dioraphte ter inventarisatie van de zich in een groot aantal dozen bevindende Archeologica. Naar verwachting zal deze inventarisatie, die in nauwe samenwerking met de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland plaatsvindt, in het voorjaar van 2008 gereed komen. Met E van Lanschot Bankiers N.V. werd een driejarig sponsorcontract afgesloten. Administratie De administratieve taken werden in het verslagjaar vervuld door mevrouw A.K. van Noppen. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1131 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden vijfentwin tig nieuwe leden voorgedragen. In 2007 ontvielen de vereniging achttien leden door overlijden, te weten: A.B. Nieuwenhuijse, J.A. van der Jagt-Dronkers, K. Oostingh, ing. J.J. Steketee, J.A.E. van der Feen, M.J. Daamen-van Houte, J.P.M. Sarneel, I.M. van Houte, mr. Ph.M. Schenkenberg van Nierop, E. van Urk, mr. T. Scherpenhuijsen-Kannegieter, P.J.S. Beekhof-Koole, dr. F. de Jong, ir. J.D. Bierens de Haan, mr. A.J. Peeck, G.C. de Bruijn, H.A. van Cranenburgh en G.A. van den Berg. Tweeënzestig leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het ver slagjaar telde de vereniging 1096 leden, onder wie zevenenveertig huisgenootle den. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Geologie Het aantal leden/donateurs (inclusief aangesloten instellingen en verenigingen) is in 2007 met zes afgenomen tot 85 (zes opzeggingen, één aspirant lid/donateur). Tijdens de algemene ledenvergadering op 26 januari is David Louws gekozen tot nieuw bestuurslid. Jan de Quaasteniet trad na twee termijnen als bestuurslid terug, maar blijft wel de website beheren.

Archief | 2008 | | pagina 175