JAARVERSLAGEN 2007 177 Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland Van het tijdschrift verschenen in zijn zestiende jaargang vier nummers met een gevarieerde inhoud. Mede als gevolg van reacties van lezers besloot de redactie dit jaar geen themanummers uit te brengen. Hoewel Zeeland een beperkt budget heeft, was het aanbod aan kopij van vaalt gerenommeerde auteurs zeer bevredi gend. De formule van het blad bleef ongewijzigd, maar via een aantal bescheiden ingrepen is geprobeerd de lezer wat meer bij het blad en het genootschap te betrek ken. Op de eerste pagina verschijnt een korte inleiding, waarin de hoofdredacteur de keuze van de artikelen verantwoordt. Verder introduceerde de redactie de rubriek 'Genootschapszaken, waarin activiteiten van het genootschap worden belicht. Ten derde volgde de herintroductie van de rubriek 'Signaleringen', waarin kort boeken over de provincie worden besproken, die om welke reden dan ook niet voor een recensie in aanmerking komen. Omslag en plaats van het colofon werden iets gewijzigd, waardoor op de achterzijde van de omslag ruimte kwam voor een kleurenillustratie. Wijzigingen van vooral technische aard in de opmaak leidden tot een minder bewerkelijke procedure, waardoor bovendien een aantal veel voorkomende (afbreek)fouten sterk terugliep. De in 2006 ingezette 'traditie' om in het decembernummer een full colour kunst katern op te nemen werd dit jaar gecontinueerd met een gezamenlijk project van een Zeeuwse kunstenares en dichteres. Door de financiële administratie nog eens goed tegen het licht te houden, kon een aanzienlijke besparing aan opmaak- en drukkosten worden gerealiseerd. Een gangbare praktijk werd dit jaar geformaliseerd door Bert Gerestein tot redac tievoorzitter te benoemen. Adrie de Kraker verliet na ruim tien jaar de redactie. Zijn plaats werd ingenomen door Albert Kort. Redactievergaderingen verliepen in een goede sfeer, die volgens velen ook als 'gematigd uitbundig' gekenschetst zou mogen worden. Gezien de te verwachten kopijstroom ziet de redactie de volgen de jaargang vol vertrouwen tegemoet. Commissie tot redactie van Archief en Werken De Commissie tot redactie van Archief en Werken is uit hoofde van artikel 41 van de statuten van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen door het bestuur belast met het verzorgen van de uitgave van het jaarboek van het Genootschap {Archief, mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappenvan publicaties in de reeks Werken uitgegeven door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en van catalogi van de verzamelingen. Jaargang 2007 van het ArchiefveisdKynt in het voorjaar van 2008. Het bevat bij dragen van dr. Huib J. Zuidervaart (Huygens Instituut voor Literaire en Weten schapsgeschiedenis te Den Haag): Uit vaderlandsliefde': Pierre Borels De nero tele- scopii inventore 1656) en het negentiende-eeuwse streven naar een gedenkteken voor de 'ware uitvinder van de verrekijkerLeo Nellissen (Cambreur College te Don gen): De echte uitvinder van de telescoop; Pierre Borels werk uit het Latijn vertaald dr. Lo F. van Driel (letterkundige te Middelburg): Het dagboek van Bonifacius de Jonge, die in 1813 als geneesheer naar de troepen van Napoleon werd gestuurd. In de reeks Werken wordt een aantal publicaties voorbereid. Het zoeken van finan ciële middelen voor de uitgaven in deze reeks neemt een groot tijdsbeslag. De commissie is voornemens in de toekomst een symposium te organiseren over de

Archief | 2008 | | pagina 179