JAARVERSLAGEN 2007 179 Jaarverslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen over 2007 De samenstelling van de Coördinatiecommissie Verzamelingen bleef in het ver slagjaar ongewijzigd. De commissie bestond uit mevr. E.C. Westland, mevr. drs. M. Kleijwegt, mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en de heren drs. F. van der Doe en drs. D. de Vries. In 2007 kwam de commissie zeven maal bijeen. De bestuurs vergaderingen werden steeds bijgewoond door een der leden van de commissie. Administratieve ondersteuning werd wederom verricht door mevrouw A.K. van Noppen. De voor- en najaarsvergaderingen van de conservatoren vonden plaats op 28 april (in de Zeeuwse Bibliotheek) en op 3 november (in het Zeeuws Archief). Een extra conservatorenvergadering werd belegd over de website en het nieuwe beleidsplan van het Genootschap op 16 juni. De website van het Genootschap heeft verder vorm gekregen door de medewerking van de heer L.M. Hollestelle. Van alle afdelingen van de verzamelingen is een korte tekst met enkele afbeeldin gen op het net verschenen. In het dit jaar vastgestelde nieuwe beleidsplan wordt het belang van de Genootschapsverzamelingen en de rol van de conservatoren nog eens onderstreept. Voor de verzamelingen van het Genootschap was de heropening van het Zeeuws Museum op 5 juni een heugelijke gebeurtenis. Na zeven jaar konden tal van voor werpen weer in een vaste opstelling aan het publiek worden getoond. In een week van evenementen rondom de opening werd ook een overdrachtsmemorandum getekend door het Museum Volkenkunde te Leiden, het Zeeuws Museum en het Zeeuws Genootschap over de terugkeer van de verzameling etnografica naar Middelburg. In de media was veel publiciteit over de opening en de op handen zijnde overdracht van de etnografica. In de vorig jaar, na het tot stand komen van een nieuwe beheerovereenkomst tussen Zeeuws Genootschap en Zeeuws Museum, ingestelde beheersraad is het Genootschap vertegenwoordigd door de conservatoren mevr. drs. C.E. Heyning en de heer F.A.D. van Nieulande. Het projectplan inventarisatie en registratie van de archeologische verzameling, waar enige jaren aan is gewerkt, is begin 2007 goedgekeurd. Door de Stichting Dioraphte werd de gevraagde subsidie toegekend. Er werd een begin gemaakt met de beschrijving van de voorwerpen in beheer bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland door medewerkers van Hazenberg Archeologie uit Leiden. In de media werd ook hier aandacht aan besteed. Een derde maal dat de verzame lingen van het Genootschap in het nieuws kwamen, was met de overdracht van een fossiel bot van een steppenwisent, gevonden op het strand bij Ritthem door een elfjarige Middelburgse scholiere die het vervolgens aan het Genootschap schonk. Plaatsing van (een deel van de) verzamelingen van het Genootschap onder de Wet Behoud Cultuurbezit kwam weer een stap dichterbij. In de najaarsvergadering van de WBC-commissie van de Raad voor Cultuur werd het belang van de geselec teerde voorwerpen in de clusters achttiende eeuw (het verzamelen in de breedte) en negentiende eeuw (de Ouderwetsche Kamer) en van een aantal voorwerpen uit de top 10 van de verschillende afdelingen nogmaals benadrukt. Formele toevoe ging aan de lijst van voorwerpen die voor de Nederlandse geschiedenis en cultuur

Archief | 2008 | | pagina 181