182 JAARVERSLAGEN 2007 Unger deel II en III zijn inmiddels grotendeels digitaal gefotografeerd en inge voerd in Atlantis. Een deel van de collectie De Plaa is digitaal opgenomen en op het internet te raadplegen. Wanneer het digitaliseren gereed is, draagt de heer De Plaa zijn verzameling tekeningen over aan het Genootschap. Het nazien van de reserve-exemplaren is voortgezet. Er bleken weer verschillende prenten af te wij ken van de in de Zelandia aanwezige exemplaren, zodat deze alsnog in de Zelandia zullen worden opgenomen. In de Genootschapsagenda 2008, 'Kinderen', zijn foto's opgenomen van 52 afbeel dingen uit de Zelandia. Prenten uit de Zelandia zijn uitgeleend ten behoeve van drie tentoonstellingen, te weten: 'De Zeeuwse marineschilder Engel Hooger- heyden' (Museum de Vierschaar Stadhuis Veere), 'Zeeuwse Zeehelden' (Zeeuws Archief te Middelburg) en 'Menasse ben Israel, zijn leven en werken, Lissabon 1604 Middelburg 1657' (Zeeuws Archief te Middelburg). Ten behoeve van derden werden 129 digitale foto-opnames geleverd. Reproducties uit de Zelandia werden gebruikt voor: Magazine Amstel Hotel 140 jaar en P. van Lynden, Donkere Palissaden, Doorn 2007. De Zelandia is in het verslagjaar uitgebreid met elf nummers (drie kaarten, twee tekeningen, zeven kopergravures en dertien foto's) en circa honderd prentbrief kaarten. De belangrijkste aanwinst is: 'T Hof Duijno. Plattegrond van het hof Duno met wei- en zaailanden in de heerlijkheid Oostkapelle getekend door M. Sneevlied op 6 april 1771, op perkament. Deze kaart is in bruikleen gegeven door Mr. J.A. Lantsheer te Oostkapelle. Andere aanwinsten: twee kaarten waarop het tracé van het te graven havenkanaal van Middelburg, geopend 1817, geprojecteerd staat; tekening 'Walcherse boer' door Louis Heymans, 1924; tekening 'Gesigt van Kattendyk int Ylandt van Goes' door A. Schouman, 1749; foto 'Huis Welgelegen te Serooskerke; twee foto's van ornamenten van het stucplafond in het van Dishoeckhuis te Vlissingen; vijf foto's van predikanten te Biezelinge en Kapelle (circa 1910-1978); vier foto's van de familie Akkerdaas te Domburg (circa 1920); een foto van de begrafenisstoet van korporaal Jacobus Havers, 1916; een porte feuille met zeven kopergravures van tapijtbehangsels in de vergaderzaal Staten van Zeeland door Ch. Onghena, 1869. Archeologische voorwerpen en objecten Bij ontstentenis van een conservator bericht de heer drs. F. van der Doe als volgt: Het projectvoorstel voor de inventarisatie en registratie van de archeologische col lectie van het Zeeuws Genootschap werd definitief goedgekeurd in maart. De Stichting Dioraphte verleende hiervoor een subsidie van 85.777,50. In de zomer is de beschrijving gestart door twee medewerkers van Hazenberg Archeologie uit Leiden. De werkzaamheden worden uitgevoerd op het Provinciaal Archeologisch Depot van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, waar de collectie is gehuisvest. Tussentijds voortgangsoverleg vindt plaats tussen Zeeuws Genootschap, SCEZ en Bureau Hazenberg. Het project zal in 2008 worden afgerond en door middel van een symposium zullen de resultaten worden gepresenteerd. In de schrijvende pers en op de radio werd ruchtbaarheid aan het project gegeven. Ook in het decem bernummer van Zeeland werd aandacht besteed aan de inventarisatie van de col lectie archeologica.

Archief | 2008 | | pagina 184