JAARVERSLAGEN 2007 189 Auteurs Arne Van Eessen (1982) studeerde geschiedenis aan de Gentse universiteit. Zijn onderzoek voor zijn dissertatie richtte zich op de Vlaamse en Zeeuwse kaapvaart in vergelijkend perspectief tijdens de zeventiende eeuw. Hij presenteerde zijn onderzoeksresultaten op het AHNS-congres in Middelburg (2005). Arne Van Eessen overleed in december 2006. Matthias van Overtveldt (1981) is historicus. Hij behaalde nog een bijkomende Master Conflict Development aan de Universiteit Gent. Momenteel is hij werk zaam als regiocoördinator Oost-Vlaanderen voor de werkgeversorganisatie VKW en junior researcher bij de denktank VKW Metena. Dr. Jan Parmentier (1956) is momenteel werkzaam als wetenschappelijk mede werker aan het Museum aan de Stroom (MAS) te Antwerpen. Hij is gespeciali seerd in maritieme en overzeese geschiedenis van de vroegmoderne periode en internationale handelsnetwerken tijdens de zestiende tot en met de achttiende eeuw. Drs. Wietse Veenstra (1981) studeerde Vaderlandse en Maritieme Geschiedenis aan de Universiteit Leiden. Vanaf 2006 was hij werkzaam bij het Instituut voor Nederlandse Geschiedenis, waar hij in het kader van het project 'Gewestelijke financiën ten tijde van de Republiek der Verenigde Nederlanden' werkte aan het deelproject 'Zeeland'. Daarnaast is hij sinds 2008 verbonden aan de afdeling Geschiedenis van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Tom Vlaeminck (1983) studeerde in 2005 af aan de Universiteit Gent als licenti aat in de Geschiedenis, specialisatie sociaal-economische en maritieme geschiede nis van de Nieuwe Tijden. In zijn licentiaatsverhandeling deed hij onderzoek naar het ambt en de sociale achtergrond van de equipagemeesters in dienst van de Zeeuwse Admiraliteit tijdens de achttiende eeuw. Verder was hij gastspreker op het AHNS-congres te Middelburg (2005), coauteur van 'De Vlaeminck en de Zeeuw, 30.000 mensen overzee' (2006) en auteur voor het tijdschrift De Grote Rede (2008). Drs. Gerrie Wisse (1961) studeerde Nederlandse Taal en Cultuur aan de Radboud Universiteit te Nijmegen. Zij geeft Nederlands aan het Scheldemond College te Vlissingen. Daarnaast houdt zij zich bezig met de achttiende eeuw in Nederland ondermeer als bestuurslid van de Stichting Jacob Campo Weyerman.

Archief | 2008 | | pagina 191