ZELFPORTRET 165 De laatste maal werd ik gebrand voor Pinkster verleden jaar. Ik hield toen echter al eenige weken school. En die laatste keer was de goeie keer. Kort voor Pinkster bleek herstel. D.w.z. wat urineeren betreft. Dat ging en gaat nog goed, maar de blaas bleek geinfecteerd. Nadien werd ik nog geregeld, meest elke week, gecatheteriseerd. Hiermee hield dokter nu omstreeks Kerstmis op. Maar geregeld komt hij nog en geregeld neem ik nog in. Er blijk n.l. nog altijd etter in de urine te zitten, wat wijst op blaasontsteking en dat nu zal wel niet gauw genezen. Gevaar ziet de dokter daar echter niet in. Hij zal me geregeld controleeren. 'k Ben dus wel veel opgeknapt hoewel nog gauw moe. Dat was éen reden van m'n niet-schrijven. Een andere was m'n meening, dat ge naar Amsterdam waart verhuisd en een derde de wetenschap, dat ge voor langere tijd naar het buitenland waart vertrokken.93 Ziezoo, nu weet ge tenminste iets en 'k hoop, dat dit iets voldoende zal zijn, me absolutie te schenken. 'k Zal nu op Uw twee brieven maar niet meer terugkomen. Alleen éen punt wil ik nog even aanraken. Ge vroegt me iets omtrent Leo van Breen. In vertrouwen gezegd: van dat jonge mensch hoor ik wel eens wat, maar zelden iets goeds. Wat ik er van hoor stempelt hem tot niet serieus man. Hij bazelt er maar wat op los en wat hij zegt is niet betrouwbaar. Trouwens zijn schrijven in Eigen Volk wijst dat wel uit. M.i. moet de redactie daarvan te hoog hebben gestaan om zoo iets op te nemen öf althans vooraf eens hebben geïnformeerd. Persoonlijk ken ik hem niet. Misschien dat ik hem a.s. Zaterdag te Middelburg ontmoet, want ik hoop de ver gadering der Dialect-vereeniging eens bij te wonen, 'k Ben wel benieuwd, hoe het daar zal toegaan en wil gaarne eens kennis maken met de bestuursleden. M'n twee schetsjes in de Middelburger hebt ge zeker gelezen. En m'n Kerst-schets in Buitenl Aaider werk heb ik op 't oogenblik niet onder handen, 'k Heb me van de winter een tijd geamuseerd met middelned. abele spelen Sandrijn, Marieke v. Nimwegen enz enz..94 M'n dochter had me er eenige ten geschenke gegeven, 't Was alles zeer Afb. 3. Leo van Breen als jong journalist. Collectie auteur.

Archief | 2009 | | pagina 167