ZELFPORTRET 173 moet het 'm doen. Ze hebben mij eens gevraagd op te treden in boerencostuum! Maar dat zou immers 'n aanslag zijn op de inhoud van m'n werk!121 Zoo U weet kreeg ik van Beppie voor m'n Sinterklaas 'n heel mooi boek van prof. de Vooys.122 Ik lees daar met zeer veel genoegen in. Ze geeft me nog al eens iets over de letterkunde onzer middeleeuwen, een terrein waarop ik me met zoo groote voorliefde beweeg. Dus het baksel van m'n Vrouw viel letterlijk en figuurlijk in Uw smaak? Ja, ja, ze kan het wel! Ik ben tenminste altijd in m'n schik als er een kunstproduct uit de oven komt. Mijn Vrouw draagt me op, U wel zeer hartelijk te groeten. Ik voeg daar mijn groe ten aan toe en verzeker U, dat ik gaarne ben en blijf Uw Vriend D.A. Poldermans 's-Gravenpolder 7 Dec. [1933] Zeer geachte Vriend! Al herhaalde malen heeft m'n Vrouw er op aangedrongen: 'Je moest meneer Meer- tens eens weerom schrijven'. Maar ze vroeg het altijd op 'n moment dat het me niet schikte. Da's heusch de zuivere waarheid. En ja, eerlijk gesproken, dacht ik er niet aan, als het me wèl geschikt zou hebben, 'k Vraag daar berouwvol en deemoedig vergiffenis voor. Ja, de paar dagen, die ge bij ons door bracht, lieten ook bij ons zeer aangename herinneringen na. Zoo prettig, dat m'n Vrouw er vast op rekent, dat je Onze Garve nog vaak uit kiest om er weer gezelligheid te brengen en gastvrijheid te zoeken. M'n schetsje over het Lommerd-wee te 's-Gravenpolder zond ik op je advies naar Smeding.123 Al weken geleden, maar ik hoorde er niets meer over. Wèl kreeg in indertijd het verzoek, de 'brieven' wat korter te maken, daar - zoo als ie schreef ook door de Middelburgsche krant 'n bezuiniging geest waait. Vandaar, dat m'n laatste epistels zoo wat een kolom minder groot waren dan anders, 't Is met die bezuiniging wat te zeggen. Ook voor onze krant. Toch meen ik, dat ter wille van de populariteit, er wel eens groote artikelen in staan, die voor het over groote meerendeel der lezers weinig aantrekkelijks hebben. Wat naar mijn idee bijv. het geval is met vrij geleerde artikelen van Mesu over mensch en maatschappij in Indië die ik geregeld over sla.124 Zoo iets hoort niet thuis in de lezerskring van de Middelburger. Maar ik zal zoo wijs zijn, daar Smeding niet over te spreken. Weet je, dat ik van plan was, weer eens wat uit te geven bij Den Boer. Praat over dat geval eens met Beppie. De goedgeefsche man bood me 10 cent per elk verkocht exemplaar met elk nieuw jaar te verrekenen, 'k Heb op dat beleedigend aanbod maar niet eens geantwoord. Met de gezondheid gaat het vrijwel, maar ik ben vreeselijk gauw moe en heb erg veel last van pijn in de rug. Lach daar nou niet om, dat ik zeg dat het vrijwel gaat, want het kon veel erger.

Archief | 2009 | | pagina 175