178 ZELFPORTRET 2 Mei 36 Beste Vriend! Laat ik beginnen met verschoning te vragen voor m'n lange wachten, maar ge zult me dit wel vergeven, dat wachten n.l. waar ge weet, hoe miserabel ik er aan toe geweest ben. Sedert de laatste week voel ik me echter veel beter. Dat viel de dokter eergister dadelijk op. Hij had me toen in geen week gezien. De eetlust wordt ook een beetje beter. Dat die laatste tijden voor m'n Vrouw bizonder inspannend waren, zult ge begrijpen. En nu kom ik vanzelf op je hartelijke gelukwens-brief bij ons 35 jarig huwelijksfeest. We moeten je nog altijd wèl danken voor deze, zo zeer door ons gewaardeerde belangstelling. Dat prof. Blancquaert verhuis-plannen had, wisten we.14' Enige tijd voor m'n ziek- worden kreeg ik 'n prettige brief van hem. Hij stuurde me toen ook m'n 'slot-n' in het Zd Bevelands terug.142 En nu m'n antwoord op je zo vererend verzoek om een bijdrage te leveren voor het boeren-boek van Callenbach.143 Ik wou even afwachten hoe het met m'n gezond heid ging en nu ik zo merkbaar vooruitga neem ik de uitnodiging aan en hoop op 'ingeving'. Daarvan toch hangt alles af. Dat 'Land van Rembrand!' Ja, dat vind ik 'n heerlijk boek. Het meest geniet ik altijd in de geschiedenis vóór 1600. Wel toevallig, dat ik me herinnerde waar dat oordeel over de Middelburgse abten te vinden was.144 Van Beppie kreeg ik van de winter 'Uit de Geschiedenis der Ned. Taal' van Verdam.145 'k Las dat een keer door en ben nu voor de twede [sic] keer bezig. Das 'n heel belangwekkend boek. Ook voor wat m'n 'namen'-studie aangaat. En zo hier en daar vond ik gelegenheid m'n opmerkingen te maken. 't Speet ons, dat we de laatste maal niet wisten, dat je voor de radio zou optreden.146 We hebben er dus niets van gehoord. M'n Vrouw verzoekt me je haar welgemeende groeten over te brengen. Ze gaan vergezeld van de mijne Je Vriend D.A. Poldermans Donderdagavond147 Zeer geachte Vriend. Ofschoon we het jammer vinden, dat je niet langer kunt komen, moeten we ons met dit korte bezoek wel tevreden stellen. We wachten je dan a.s. Dinsdag, omdat de volgende week Jo Tanja hier is en dan zouden we niet zo veel aan elkaar hebben, te meer daar je zo'n kort poosje hier bent.148 Nu vertrekt er, zo je weet om 6.53 een trein uit Amsterdam C.S. Die is om 10.26 in Goes en uit Goes gaat het lokale treintje om 10.36. Dat is natuurlijk 'n pracht verbinding. Mocht je dit echter te vroeg zijn, dan gaat er 'n trein om 8 uur uit Amsterdam C.S. en die is om 11.37 in Goes,maar dan is er geen treintje of bus voor 12.30. Nu kan ik natuurlijk zorgen, dat mijn fiets in Goes is, voor 't geval, dat je met die trein van 11.37 aankomt. Beppie is daar dan met 'n reserve fietsplaatje. Ook zou je je eigen fiets mee kunnen brengen om daar mee 's avonds naar Goes terug te gaan.

Archief | 2009 | | pagina 180