ZELFPORTRET 183 detentie wegens een veroordeling voor de omgang met een minderjarige jongen) tot zijn promotie in 1943 ontbreken de brieven. Beppie heeft de Rijks-HBS in Goes gedaan.155 Daarna heeft ze Frans MO gestu deerd. Daarna Staatsexamen Grieks en Latijn, waarna ze in Amsterdam doctoraal Nederlands deed. Ze heeft serieus aan een dissertatie gewerkt waarover zij met haar beoogde promotor, prof. dr. Nico Donkersloot (bekend als dichter onder de naam Anthonie Donker) uitvoerig correspondeerde.156 Enige tijd heeft ze les gegeven aan het Barlaeus Gymnasium te Amsterdam. Lange tijd deed ze voor Elsevier correc tiewerk, ook toen ze al in Kwadendamme woonde. Behalve hiermee voorzag ze in haar levensonderhoud met het geven van privélessen aan scholieren, studenten en andere belangstellenden. Beppie heeft zeker een poging gedaan Meertens aan zich te binden. Hier, in het bijzonder als annex bij haar vaders correspondentie, past echter wat haar brieven betreft, discretie. Beppie overleed in Kwadendamme op 20 februari 1998. Enkele jaren eerder had ze nog een boekje, een vijftal nooit gepubliceerde verhalen van haar vader uitgegeven onder de titel Ze wist nie wh ze dee (Vlissingen 1990). We beperken ons tot een fragment van een brief die Meertens' relatie met Polder mans afsluit met een gezamenlijk bezoek aan zijn graf, nota bene in het voorjaar van 1944. 's-Gravenpolder, 19 Juli 1944 Lieve Piet, Dank je nog wel voor je brief met inlichtingen (al waren het er helaas niet veel). Fijn dat je een prettige herinnering bewaart aan je bezoek bij ons. Het gaat mij evenzo, en vooral de fietstocht, ons staan bij Vaders graf en ons samen zijn in die kerk liet me weer eens gevoelen dat we elkaar toch zeer na staan. Moeder heeft het ook heel gezellig gevonden je weer eens te zien. Al was het natuurlijk erg jammer dat je niet 100 bent vanwege die bloeddruk. Dat is zeker nog net eender? Nu blijf ik met heel veel lieve groeten en een kus je je liefhebbende Beppie De 45-jarige P.J. Meertens, inmiddels doctor in de letteren en voorzien van een strafblad, is met zijn bureau voor volkskunde en dialecten handig, wellicht al te handig de oorlog doorgekomen. Zijn beminde moeder is helaas overleden. Met de bijna 40-jarige Beppie bezoekt hij in het laatste oorlogsjaar het graf van haar vader.157 Zie hen staan aan het graf van Daan Poldermans op het kerkhof van 's-Gravenpol der, van de schrijver van 'Geen dierder plek voor ons op aard'.

Archief | 2009 | | pagina 185