202 JAARVERSLAGEN 2008 Mevrouw drs. M. Kleijwegt en de heer drs. F. van der Doe traden af als lid van de Coördinatiecommissie Verzamelingen. Als opvolgers werden benoemd de heren drs. A.C. Meijer en dr. J.P. Francke. De heer drs F. van der Doe ontving de Genoot schapspenning voor zijn jarenlange inzet voor de verzamelingen, waaronder het voorzitterschap van de Coördinatiecommissie Verzamelingen. De heer drs. P.J. Smallegange trad af als conservator van de Zelandia Illustrata. De heer drs. D. de Vries werd benoemd als zijn opvolger. Administratie De nauwgezetheid van de administrateur van het genootschap, mevrouw A.K. van Noppen betekende ook dit verslagjaar veel voor het genootschap. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1096 leden, met inbe grip van huisgenootleden. Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden vijf en twintig nieuwe leden voorgedragen. In 2008 ontvielen de vereniging zeven leden door overlijden, te weten: drs. J.H. ten Thije, M.J. Raar, ir. J.A. Trimpe Burger, H.L.A. Bom, L.G. Bakker-Mesu, mr. A.F. Kooijman en ds. M.C. Baart. Vijf en dertig leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde de vereniging 1079 leden, onder wie zes en veertig huisgenootleden. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Geologie In 2008 heeft één lid haar lidmaatschap opgezegd en is één lid overleden. Drie nieuwe leden/donateurs meldden zich aan. Het aantal leden/donateurs bedroeg einde verslagjaar 73, inclusief aangesloten instellingen en verenigingen is dat 85. De algemene ledenvergadering koos op 18 januari George Simons tot nieuwe pen ningmeester. Vertrekkend penningmeester Frank Mous blijft lid van het bestuur. Namens het bestuur hebben Peter de Dreu (voorzitter) en Frank Mous overleg gevoerd met bestuursleden van het Zeeuws Genootschap om tot een betere onder linge samenwerking te komen. Vooral de voorzitter heeft op dit vlak vele initia tieven genomen, en het resultaat mag er zijn. De plooien zijn gladgestreken en de beoogde 'win-win situatie' lijkt er te komen. De volgende lezingen/presentaties zijn gehouden: Vrijdag 29 februari: Presentatie door Gerard Geuze 'Speuren naar littekens op de aardkorst - de jonge vulkanen van de Ardèche'. Vrijdag 28 maart: Presentatie door Mark Bosselaers over fossiele walvisachtigen uit het Schelde-estuarium en het 'Antwerpse', met de nadruk op schedels en gehoor beenderen. Vrijdag 18 april: Themabijeenkomst over het Eoceen in het kader van de Fossielen atlas, met bijdragen van Frank Wesselingh (Naturalis) over Eocene kustmangroven en de indeling van het Eoceen, Freddy van Nieulande over Eocene mollusken en Peter Moerdijk over Corbula's. Vrijdag 23 mei: Presentatie door Bert Wetsteyn over de platen in de Westerschelde en de aldaar gevonden fossielen. Vrijdag 24 oktober: Presentatie door Peter de Dreu 'Mineralen van de West-Harz'.

Archief | 2009 | | pagina 204