204 JAARVERSLAGEN 2008 bespreking van lopende bestuurszaken, waaronder de organisatie van concerten en andere activiteiten. De volgende activiteiten werden georganiseerd: 12 april 2008: Koorkerk te Middelburg: de muzikale schatkamer van het Zweedse hof, anonieme muziek uit de Düben collectie te Uppsala. Deze anonieme vocale en instrumentale muziek, afkomstig uit de verzameling van de Zweedse hofkapelmees- ter Gustav Düben (1628-1690), werd uitgevoerd door studenten Oude Muziek van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag o.l.v. Charles Toet. 5 juli 2008: Kloveniersdoelen te Middelburg: De bekende fortepianist Bart van Oort speelde een aantal sonates en variaties van J. Haydn als aanloop op het Haydn- jaar in 2009. Hierbij speelde hij ook Haydn's Die sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze in de versie voor pianoforte. 6 september 2008: Burgerzaal van het stadhuis te Middelburg: Annegeer Stump- hius (sopraan) en Leen de Broekert (fortepiano) brachten liederen uit de Duitse Romantiek van Mozart, Beethoven en Schubert ten gehore. Enkele liederen werden voorzien van informatie over tekst en muziek. Ook over het Weense pianoforte werd nadere uitleg gegeven. 25 oktober 2008: Lutherse kerk te Middelburg: medewerking werd verleend aan het concert van kamerkoor en barokensemble Melopoëia o.l.v. Tassilo Erhardt m.m.v. Leen de Broekert op orgel. Zij brachten werken van Bertali en tijdgenoten (zeventiende eeuw). Werkgroep CultuurHistorie Na een intensieve gezamenlijke voorbereiding door beide besturen fuseerden de Werkgroep Historie en Archeologie en de Werkgroep Kunstgeschiedenis per 1 januari tot Werkgroep CultuurHistorie (WCH). Alle bestaande activiteiten werden voortgezet. Op 31 december waren van het totaal aantal leden van 700 er 161 lid van de WCH, 112 hadden een dubbel-lidmaatschap WCH/ZDV, van 87 personen was de affiniteit niet bekend, terwijl de Zeeuwse Dialect Verênigieng (ZDV) 340 leden telde. Daarnaast telde de WCH zeven partnerleden. Lezingen: Er werden vier lezingen over kunsthistorische onderwerpen georga niseerd. Op 4 februari vertelde Jet Sondaar in haar atelier over de kunstzinnige activiteiten van haar schoonouders. Nico Out sprak op 4 maart over kunst in de achttiende eeuw. Ad de Jong gaf op 13 oktober een inleiding over zijn dissertatie 'De dirigenten van de herinnering', terwijl Arend Jan van der Horst op 1 december historische tuinen in en buiten Nederland behandelde. Met uitzondering van het laatste onderwerp viel het aantal belangstellenden wat tegen. Historische Studiedag: Op 31 oktober werd de 22ste Historische Studiedag gehouden met als onderwerp 'Religieus Zeeland'. Tijdens een tocht langs drie ker ken kwamen vier onderwerpen aan bod. Dhr. de Kruijter sprak over de Lutherse gemeenten in Zeeland, dr. Post gaf een lezing over de Middelburgse achttiende- eeuwse zakenman Pieter Morilyon, dr. Winkeler sprak over de katholieken in het negentiende-eeuwse Zeeland en drs. de Braai over de Joodse gemeenten in Zee land. Tussen de lezingen door bespeelde Jos Vogel de diverse orgels. De organisa tie van deze studiedag werd verzorgd in samenwerking met het Zeeuws Archief. Er waren 28 betalende deelnemers, die soms van ver buiten de provinciegrenzen kwamen.

Archief | 2009 | | pagina 206