206 JAARVERSLAGEN 2008 belicht. Vanwege de voorschriften met betrekking tot brandpreventie werd zelfs een deel van zijn tweede college voor de ingang van het gebouw gegeven. De tweede serie colleges was opmerkelijk, zowel dankzij de samenwerking met de Stichting Nieuw Zout, als ook doordat er op twee donderdagavonden telkens twee colleges gegeven werden. De activiteitencommissie streeft er naar om met de Stich ting Nieuw Zout, maar ook met andere Zeeuwse instellingen, samen te werken bij het organiseren van volgende colleges. Naar aanleiding van de herdenking van de uitvinding van de telescoop vierhonderd jaar geleden, bestond deze serie uit vier colleges over de invloed van die uitvinding op het wereldbeeld. Dr. W.P. Gerritsen nam 'Het middeleeuwse wereldbeeld' onder de loep en dr. H.J. Zuidervaart ver volgde met 'De invloed van de telescoop op het religieuze denken in de zeventiende en de achttiende eeuw'. Dr. E.P.J. van den Heuvel belichtte 'Ons huidige wereld beeld: de plaats van de aarde in de ruimte en tijd' en dr. R.H. van Gent sloot deze serie af met een college over 'Sterrenkunde en Religie'. De aandacht in de media en ook de kwalitatief goede colleges hebben bijgedragen aan de zeer ruime belangstel ling. In het najaar was het rapport van de Deltacommissie verschenen. Dr. P. Kabat, een van de samenstellers van het rapport, verzorgde een extra college over 'Klimaatver andering, cruciale factor voor de Nederlandse watersector'. Ondanks de wat magere aandacht in de media was er vrij veel belangstelling voor dit informatieve college. Aan de jaarlijkse excursie, op zaterdag 19 april, namen ruim dertig enthousiaste leden deel. In Antwerpen werd een bezoek gebracht aan het Mayer van den Bergh museum en de Onze-Lieve-Vrouwekathedraal. In de loop van 2008 werd de personele samenstelling van de commissie ingrijpend gewijzigd. De dames I. Ooms en A. van Houtert en de heer B. van Eek traden terug en mevr. G. Vogelaar en de heren C. Hulsaert en C.J. Luijk werden lid van de commissie. Commissie tot Redactie van het Tijdschrift Zeeland Het kwartaaltijdschrift Zeeland verscheen zoals gewoonlijk vier keer. De redactie streeft naar een zo divers mogelijke inhoud. Dat leverde in het verslagjaar artikelen op over onderwerpen als (kunst)historie, taalkunde, biologie, etnografica en zelfs geluidsisolatie van woningen. Mede dankzij de netwerken van redactieleden van Zeeland en andere in het genootschap actieve personen had het blad over kwalitatief hoogwaardig kopijaanbod niet te klagen. Ook werd de nodige kopij aangeboden door de redactie niet bekende scribenten, die soms echte pareltjes leverden. 'Soms' dus, want niet alle aangeboden kopij bleek publicabel. De redactie prijst zich geluk kig keuzes te kunnen maken. Wij zijn niet in staat bijdragen geldelijk te belonen, dus het stemt tot grote tevredenheid dat gerenommeerde wetenschappers Zeeland als publicatieforum kozen. Het streven om meer aandacht te besteden aan activiteiten van het genootschap kreeg dit jaar verder gestalte in de rubriek 'genootschapszaken'. Daarnaast geeft de vaste rubriek 'ruilverkeer' vaak een verrassend overzicht van publicaties van organi saties in binnen- en buitenland waarmee het genootschap banden onderhoudt. Het 'intropraatje' van de hoofdredacteur werd wisselend gewaardeerd. Leo Hollestelle, werkzaam bij het Zeeuws Archief, trad in het verslagjaar aan als nieuwe beeldredacteur. Niet alleen wist hij in de schatkamers van zijn werkgever

Archief | 2009 | | pagina 208