HAARSTUKJES N.V. c J2 i- "Hair os a partial object or as a separable part of the body does not represent an agressive and separate phallus; hair is a thing in its own right, a material part in an apparatus, in a separating machine. - Deleuze fit Guattari, Anti-Oedipus Op een dag werd ik wakker en besloot dat het maar eens tijd werd om werk te gaan zoeken. "Werk is heerlijk," zei ik en smakte een paar keer met mijn lippen. Ik rolde weer op mijn zij en sliep verder. Later werd ik opnieuw wakker. Nadat ik een douche had genomen, mijn tanden had gebleekt, op het toilet had gezeten, mijn ochtendkoffie had gedronken, mijn hardgekookte eitje had gegeten, een verlepte krant had gelezen en erin had toegestemd dat Oprechte Redelijkheid zijn tanden in mij liet zinken, realiseerde ik me dat werk vinden misschien toch niet het beste was. Geen regulier werk althans. Ik besloot hierop mijn eigen zaak te beginnen. "Hmmm," zei ik. Omdat ik geen ervaring had, was het mij niet precies duide lijk waar ik moest beginnen. Ik moest er maar eens een nachtje over slapen, meende ik. Die nacht had ik een droom over een kamer vol naakte foetussen, die in stilte over de vloer kronkel den... Ik werd wakker en hinkelde naar de badkamer. Ik inspecteerde mijn gezicht in de spiegel, een wang tegelijk. "Adios," zei ik toen tegen mijn bakkebaarden en schoor ze behoedzaam met een recht scheermes af. Ik schikte de borstelige entiteiten met een fijn kammetje, sprenkelde er een beetje aftershave op en knoopte een riem om elk van hun nekjes. Ik ging weg. De straat was vol met mannen in capes, hoge hoeden en Lucky Luke-maskers. Enkele stapten per ongeluk op mijn bakke baarden terwijl ik op weg was naar de dichtstbijzijnde brand-

Ballustrada | 2007 | | pagina 61