WAAR ZIJN WE TE ZIEN? YE 36 en Gornaet, Vlissingen vesting feest. YE 36, naar Rotterdam voor werfbeurt. YE 36, terug in Zeeland. YE 36, Veerse Meer, Sponsordag, de Wet, Veerse Meer, Euroregio. YE 36 en de Wet, Bruinisse/Universails. YE 36 en de Wet, Bruinisse/Universails. Gornaet, Triton, Banjaard, Kamperland en Wolfaarsdijk. YE 36, Brouwershaven, watersportdag, de Wet, Veerse Meer, Sponsordag. YE 36, de Wet en Gornaet, Breskens Visserij Museum. YE 36, Zonnemaire, school. YE 36, Zonnemaire, school. YE 36, Dreichor, school, YE 36, Dreichor, school. YE 36, Noord Gouwe, school YE 36, de Wet en Gornaet, Kortgene admiraalzeiien. YE 36, Terneuzen, havenfeesten. YE 36, Terneuzen, havenfeesten. YE 36, Terneuzen, havenfeesten. YE 36, de Wet en Gornaet, Yerseke. Gornaet, Nieuwpoort. YE 36, Stellendam, openmonumentendag, de Wet, Goes- Goese Sas, gehandikapten. Dit zijn voorlopig de dagen die vast staan, daarnaast lopen er nog een aantal opties. Harm Boerma. Mogen wij ons even voorstellen? Wij, de Zeeuwse Scheepsmodelbouwvereniging Zuid-Zuidwest, voor vrienden en bekenden gewoon Zuid-Zuidwest. Zuid-Zuidwest werd in 1979 als eerste scheepsmodelbo uw vereniging in Zeeland opgericht. Het doel van de vereniging is het bevorderen van de modelbouw in het algemeen, doch in het bijzonder modelbouw van schepen en stoomwerktuigen. Dit proberen we te bereiken door o.a. het organiseren van: -Tentoonstellingen -Vaardemonstraties met radiografisch bestuurde modellen -Demonstraties met werkende modellen van stoomvaartuigen -Clubavonden Onze vereniging telt momenteel ongeveer 35 leden. Uiteraard ligt de interesse bij iedere modelbouwer anders, doch in het algemeen kan men deze onderverdelen in bouwers van varende modellen (compleet radiografisch bestuurd en bediend), van statische modellen en van werkende modellen van stoommachines. Verder kan een model gebouwd worden door middel van een bouwpakket of van een tekening. In het laatste geval moet de modelbouwer zelf het benodigde materiaal bij elkaar zoeken. De door de leden gebouwde modellen variëren van authentieke historische schepen tot da meest moderne. Beginnende modelbouwers raden wij in het algemeen aan om met een eenvoudig bouwpakket (met duidelijke handleiding!) te beginnen en naargelang de opgedane ervaring de moeilijkheidsgraad te vergroten. Op onze clubavonden worden, na een (korte) vergadering, ervaringen uitgewisseld en beginnende modelbouwers op weg geholpen. Deze clubavonden vinden iedere eerste dinsdag van de maand, met uitzondering van juli, plaats in gebouw "PRO REGE" te Terneuzen. Iedere belangstellende is hier uiteraard welkom. Voor verdere informatie kunt U terecht bij onze secretaris, dhr. J. Bootsgezel, Aagje Dekenstraat 12, 4532 CT Terneuzen. Tel 01150 94669 De voorzitter, Dick van der Endt Naar aanleiding van bovenstaand artikel maken wij u attent op: -Zeilen op schaal: tijdschrift voor liefhebbers van varende schaalmodellen. Een uitgave van de Stichting Minisail. -Beylen, J. van. De hoogaars: geschiedenis en bouw. Met bouw- beschrijving van een model van de Tholense hoogaars TH 64. Bussum, De Boer Maritiem, 1978. Te leen in de bibliotheek De red.

Consent | 1992 | | pagina 4