k SCHEEPSWINKEL m Ter garnalenvangst omstreeks 1920 26 1 ■4\ pen te bezichtigen in de jachtha ven. Na het startschot zeilen de schepen richting Wemeldinge. Hier wordt verzameld en gaat het in konvooi naar Hansweert waar het tweede gedeelte begint. Gezien het tijdstip van vertrek zal in Lillo overnacht moeten worden. Op zaterdag wordt om 12.00 afge varen, om met hoogwater 15.00 uur) in Antwerpen te arriveren. Op het Steen zal dan een delegatie van de gezamenlijke mosselvissers staan om de eerste mosselen aan te bieden aan de Stad Antwerpen. Deze organisatie zal ook mosselen op het Steen bereiden en aan het publiek uitdelen. Na de activiteiten op het Steen ver halen we de schepen naar een goe de overnachtingsplaats en bieden wij de bemanningen een uitgebrei de mosselmaaltijd aan. Zondag is het de laatste dag. Nu moet het grootste traject zeilend Het schitterende stalen hoogaarsjacht De Turc doorklieft de golven tijdens de eerste Mosseltocht. Foto Van Gils. worden afgelegd nl. Antwerpen Hansweert. Het is dan de hele dag zeilen geblazen. Het was in 1992 het hoogaarsjacht De Wet, welke deze afstand heeft afgelegd in ruim 4,5 uur. Wie kan deze tijd nog verbeteren.?? Dankzij de steun van het Mossel kantoor in zijn wij in staat deze tweede tocht te organiseren. Hans Voskuil 27 door GERARD JASPERSE RESERVEER NU! Boek:'De Hoogaars en de visserij van Arnemuiden' Door Jules van Beylen (in dit tijdschrift een voorpublikatie), hét standaardwerk over de Arnemuidse hoogaars. Met vele foto's en tekeningen. De winkelprijs voor dit schitterende boek bedraagt 87.50 maar donateurs en mensen die nu voor 1 november intekenen betalen slechts 69.50. Zie het inlegvel in deze CONSENT. 'Ter Garnalenvangst omstreeks 1920' Een aardig boekje van Gerard Jasperse. Uitgave Heemkundige Kring Walcheren. 40 pag. met foto's en verklarende woordenlijst. Prijs 6,— (incl. verzending). Poster Stichting Behoud Hoogaars: een schitterende kleurenposter van de Yerseke 36. 42 X 30 cm (Zie de voorpagina) 10,(incl. verzending) Sweaters Luxe sweaters met op de voorkant een opdruk van de Stichting Behoud Hoogaars en op de achterkant een tekst van NOG verzekeringen, (zie de foto) In de maten: M, L, XL 40,(incl. verzending) Hou die schepen in de vaart: Steun de Stichting Behoud Hoogaars! Stort 25,— op girorekening 126979 (onder "ding: nieuwe donateur) ten name de Stichting Behoud Hoogaars dan wij de schepen onderhouden, en via Consent informeren. Caps Tegen de zon inturen is geen pretje, dus wat dacht U van dit petje, (zie de foto). In wit en blauw met opdruk Stichting Behoud Hoogaars. 7.50 (incl. verzending) Bestellen van bovengenoemde produkten (uitgezonderd het Hoogaarsboek) doet U door overmaking van het bedrag op giro 126979 ten name van de Stichting Hoogaars, onder vermelding van gewenste.

Consent | 1993 | | pagina 14